Udane pożegnanie White Hart Lane

Data dodania: 14-05-2017 19:23

Tottenham pokonał na własnym stadionie Manchester United 2:1 w 37 kolejce Premier League. Był to ostatni mecz na White Hart Lane.

Gospodarze objęli prowadzenie już w 6 minucie. Ben Davis pognał skrzydłem i dośrodkował w pole karne. Tam najepiej ustawiłsię Wanyama i strzałem głową z pięciu metrów wyprowadza swoja drużynę na prowadzenie. W 25 minucie po dośrodkowaniu Eriksena z trudem interweniował de Gea. Piłkę próbował przejąć jeszcze Dele Alli, ale odskoczyła mu ona. Chwilę później zobaczyliśmy potężny strzał Allego z narożnika pola karnego i de Gea wybił piłkę na korner. Po przerwie ponownie szybką bramke zdobyli gospodarze. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, Harry Kane tylko trącił piłkę na trzecim metrze. Manchester odpowiedział dopiero dwadzieścia minut przed końcem spotkania. Martial minął z łatwością Trippiera i podał do Rooneya, który z bliska wpakował piłkę do siatki. Po tej bramce goście powinni ruszyć do odrabiania strat. Odziwo spotkanie znacznie zwolniło tempo. Trochę przyczyniła się do tego pogoda.  W końcówce spotkania mocno się rozpadało. Mimo doliczonych aż pięciu minut żaden z zespołów nie zagroził bramce rywali.

Tottenham - Manchester United 2:1