Real pokonał najtrudniejszą przeszkodę na finiszu do mistrzostwa? Barcelona nie odpuszcza, ale nie jest zależna od siebie

Data dodania: 14-05-2017 21:55

Real Madryt jet o krok od zdobycia mistrzostwa Hiszpanii. W przedostatniej kolejce "Królewscy" pokonali Sevilla FC i nadal są w tabeli przed FC Barcelona. Obaj giganci wygrali 4:1.

Real pokonał na Estadio Santiago Bernabeu Sevillę. Już do przerwy było 2:0, a gole zdobyli Nacho w 10. minucie oraz Cristiano Ronaldo 13 minut później. Wydawało się, że "Królewscy" spokojnie wygrają, lecz w 49. minucie Jovetić zdobył bramkę kontaktową.

Wśród gospodarzy mogły pojawić się nerwy, bo długo utrzymywało się skromne prowadzenie, ale w 78. minucie po bramce Ronaldo piłkarze Realu mogli odetchnąć, a gdy w 83. minucie trafił Kroos, to było jasne, że "Los Blancos" nic się już nie stanie.

W tym samym czasie Barcelona także wygrała 4:1. "Duma Katalonii" także prowadziła 2:0 do przerwy, a po bramce zdobyli Neymar i Suarez, którzy asystowali sobie wzajemnie w 25. i 27. minucie. Po zmianie stron trafił Bigas w 63. minucie, ale Barca wróciła do dwubramkowej przewagi już w 67. minucie po bramce Neymara. Brazylijczyk hat-tricka skompletował w 71. minucie, ustalając wynik spotkania.

W tabeli Barcelona i Real mają po 87 punktów, ale to "Królewscy" są w uprzewilejowanej pozycji. Mają bowiem jeden mecz zaległy. Już w środę zagra z Celtą Vigo na wyjeździe, a w ostatniej kolejce ekipę Zinedine'a Zidane'a czeka wyjazd do Malagi. Wystarczą cztery punkty... Barcelona ma natomiast tydzień na przygotowanie do boju z Eibar.

Eibar w niedzielę przegrał 0:1 ze Sportingiem Gijon, dając mu szansę na utrzymanie. W ostatniej kolejce Sporting podejmie Betis, który w 36. kolejce zremisował u siebie z Atletico Madryt (1:1). Ekipa z Gijon ma nadzieje na przegonienie Deportivo La Coruna, które podejmie Las Palmas i wystarczy mu punkt do utrzymania.

W walce o puchary liczą się Villarreal (64 punkty), Athletic Bilbao oraz Real Sociedad San Sebastian (oba po 63 punkty). Miejsca są dwa. Villarreal w ostatniej kolejce jedzie do Valencii, Athletic czeka starcie z Atletico na wyjeździe, a Real Sociedad powalczy w Vigo z Celtą.