Cudowne trafienie Kucharczyka! Legia wygrywa klasyk!

Data dodania: 17-05-2017 22:04

Legia Warszawa pokonała na własnym boisku Lecha Poznań 2:0 w 34 kolejce Lotto Ekstraklasy grupy mistrzowskiej. Gospodarze awansowali na pierwsze miejsce w tabeli LOTTO Ekstraklasy.

Już w 7 minucie Odjidja-Ofoe dostał długą piłkę z własnej połowy, wybiegł zza obrońców, przyjął piłkę klatką piersiową, wpadł w szesnastkę i huknął po krótkim słupku wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Chwilę później doskonałe prowadzenie piłki Vadisa, zagrał na prawą stronę do Guilherme. Brazylijczyk zamiast zejść na swoją lepszą, lewą nogę - uderzył prawą i trafił w boczną siatkę. W 25 minucie dynamiczny rajd w kierunku pola karnego Kownackiego. W kleszcze wzięli go Hlousek z Pazdanem i przejęli piłkę. W 37 minucie mocne dośrodkowanie Kostewycza w pole karne. Nie było w nim nikogo poza Kownackim, który nie miał szans by sięgnąć piłkę. Tuż przed przerwą Jodłowiec znalazł się w polu karnym, uderzył w kierunku bliższego słupka. Minimalnie przestrzelił.

Po przerwie doskonała wrzutka Kędziora między obrońców, a bramkarza. Bliski zamknięcia akcji strzałem był Kownacki, ale tylko musnął piłkę głową.  Po godzinie gry mieliśmy spore zamieszanie w polu karnym, Hlousek przepuścił piłkę w polu karnym, uderzył mocno Guilherme ale blokuje strzał Bednarek. Chwilę później piłkarze Lecha rozprowadzili piłkę na prawo. Na strzał zdecydował się Kędziora, ale zamiast huknąć od razu, przyjmował, poprawiał i zdążył zablokować go Guilherme. W 83 minucie długa piłka od Jodłowca do Kucharczyka, który przerzucił piłkę nad wychodzącym Putnockym i głową umieścił ją w siatce. W końcówce spotkania doskonały, dynamiczny rajd Kostewycza. Ukrainiec minął kilku rywali, ale był w końcu faulowany. W doliczonym czasie gry dośrodkowanie Makuszewskiego na Kownackiego. Napastnik Lecha chciał skontrować piłkę, ale uderzył obok słupka.

Legia Warszawa - Lech Poznań 2:0
Odjidja-Ofoe 7, Kucharczyk 83

Legia: 1. Arkadiusz Malarz - 55. Artur Jędrzejczyk, 5. Maciej Dąbrowski, 2. Michał Pazdan, 14. Adam Hloušek - 6. Guilherme (74, 18. Michał Kucharczyk), 3. Tomasz Jodłowiec, 75. Thibault Moulin, 8. Vadis Odjidja-Ofoe, 21. Dominik Nagy (64, 22. Kasper Hämäläinen) - 32. Miroslav Radović (87, 15. Michał Kopczyński).

Lech: 30. Matúš Putnocký - 4. Tomasz Kędziora, 35. Jan Bednarek, 26. Maciej Wilusz, 22. Wołodymyr Kostewycz - 17. Maciej Makuszewski, 6. Łukasz Trałka, 14. Maciej Gajos (76, 55. Abdul Aziz Tetteh), 86. Radosław Majewski (60, 11. Marcin Robak), 18. Mihai Răduț (84, 25. Paweł Tomczyk) - 24. Dawid Kownacki.

Żółte kartki: Guilherme, Radović, Odjidja-Ofoe - Trałka, Tetteh.
Sędziował: Daniel Stefański