Termalica urywa punkty gospodarzowi

Data dodania: 17-05-2017 22:29

Pogoń Szczecin zremisowała na własnym boisku 1:1 z Termalica w 34 kolejce Lotto Ekstraklasy grupy mistrzowskiej. Losy spotkania wyjaśniły się w ostatnim kwadransie.

Już w 2 minucie Delew dobrze dośrodkował do Gyurcso, a ten głową uderzył prosto w bramkarza. Chwilę później Kort uderzył z pierwszej piłki zza pola karnego bardzo nieczysto i piłka poszybowała daleko od bramki. W 28 minucie Festiwal błędów piłkarzy Bruk-Betu. Pilarz wybijając trafił w Murawskiego, piłka spadła pod nogi Putiwcewa, który z kolei podał do Gyurcso. Węgier wyłożył piłkę Murawskiemu, a jego uderzenie obronił golkiper. Przed przerwą Pilarz zaliczył pusty przelot, Fojut zgrał piłkę przed bramkę, ale tam nie było żadnego z jego kolegów. Obrońcy Bruk-Betu ostatecznie poradzili sobie z tą sytuacją.

Po zmianie stron Delew chyba przypadkowo zgrał piłkę do Gyurcso, ten miał świetną okazję, ale w ostatniej chwili go Putiwcew. Chwilę później Gutkovskis spróbował szczęścia z dystansu. Łotysz uderzył groźnie, ale Henger zdołał odbić piłkę do boku. W 60 minucie Gutkovskis miał dobrą okazję, ale z 16 metrów uderzył w sam środek bramki. Henger pewnie łapie. Kilka minut później Rudol wyłożył piłkę Gutkovskisowi, ale ten trafił w słupek! Dobitkę Stefanika świetnie zablokował Rapa. Kwadrans przed końcem Świetna wrzutka Gyurcso i Kort główkuje do bramki. W odpowiedzi w 86 minucie Gutkovskis strzela wolejem przy samym słupku i wyrównał stan spotkania. W doliczonym czasie gry zamieszanie pod bramką Pilarza. Bramkarz Bruk-Betu świetnie obronił strzał Matrasa.

Pogoń Szczecin - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:1
Kort 76 - Gutkovskis 86

Pogoń: 12. Adrian Henger - 24. David Niepsuj, 2. Cornel Râpă, 3. Jarosław Fojut (40, 21. Sebastian Rudol), 15. Hubert Matynia (64, 77. Ricardo Nunes) - 11. Spas Delew, 23. Mateusz Matras, 6. Rafał Murawski, 10. Dawid Kort, 7. Ádám Gyurcsó - 29. Marcin Listkowski (75, 18. Seiya Kitano).

Bruk-Bet Termalica: 80. Krzysztof Pilarz - 8. Patryk Fryc, 96. Przemysław Szarek (40, 17. Dalibor Pleva), 77. Artem Putiwcew, 22. Guilherme - 33. Krystian Peda (67, 11. Patrik Mišák), 25. Mateusz Kupczak, 6. Bartłomiej Babiarz, 7. Samuel Štefánik, 21. Vladislavs Gutkovskis - 19. Dávid Guba (82, 88. Wołodymyr Kowal).

Żółte kartki: Gyurcsó, Râpă - Pleva, Gutkovskis.
Sędziował: Jarosław Przybył

źr foto: przegladsportowy.pl