Wielki sukces Kamila Glika! AS Monaco mistrzem Ligue 1!

Data dodania: 17-05-2017 22:57

AS Monaco pokonało przed własną publicznością St. Etienne 2:0 w 31 kolejce Ligue 1 i zapewniło sobie mistrzostwo. Całe spotkanie w barwach gospodarzy rozegrał Kamil Glik.

Już wcześniej AS Monaco było niemal pewne zdobycia tytułu. Miało trzy punkty przewagi nad Paris Saint-Germain i dwa spotkania do rozegrania, podczas gdy rywale tylko jedno. Co więcej, w przypadku równej liczby punktów o kolejności w tabeli decyduje różnica bramek, a tę o wiele lepszą miało Monaco - aż o 17. Mimo tego trener Leonardo Jardim tonował nastoje i przekonywał, że: "W piłce nożnej wszystko jest możliwe". Teraz już nic nie odbierze tytułu ekipie z Księstwa. Zwycięstwo już w 19 minucie zapewniła para podstawowych napastników. Falcao zagrał prostopadłą piłkę ze środka boiska do wybiegającego na czystą pozycję Mbappe. Młody Francuz zamarkował strzał i zmylił bramkarza goście. Minął go, a następnie wpakował piłkę do pustej bramki. Wynik w doliczonym czasie gry ustalił po kontrze wprowadzony po przerwie Germain, który wykorzystał długie podanie i w sytaucji sam na sam z bramkarzem był bezbłędny. Dzisiejsze zwycięstwo było 29 w całym ligowym sezonie, w którym Piłkarze Monaco z Kamilem Glikiem włącznie nie dali szans faworyzowanemu PSG.

AS Monaco - St. Etienne 2:0