Teodorczyk przerwał fatalną serię bez gola. Pobił rekord Anderlechtu i dał "Fiołkom" mistrzostwo!

Data dodania: 18-05-2017 22:35

Łukasz Teodorczyk przełamał złą passę i wreszcie trafił do siatki w Jupiler Pro League. Gole Polaka zapewniły Anderlechtowi Bruksela mistrzostwo!

"Fiołki" wygrały 3:1 z Charleroi na wyjeździe, chociaż do przerwy przegrywały po bramce Bedii z 27. minuty.

W 59. minucie wyrównał Teodorczyk, który wyszedł z pierwszym składzie. Polak przełamał się po 833 minutach bez gola! I na pewno głęboko odetchnął, bo ostatnio nie miał dobrej prasy. Dwukrotnie reagował bardzo nerwowo, pokazując środkowy palec, widać było, że jest zestresowany swoją strzelecką niemocą. W końcu może jednak puści.

Tym bardziej, że Teodorczyk po przełamaniu złej serii 8 meczów bez gola, poszedł za ciosem i w 81. minucie trafił na 2:1. Tym samym pobił rekord Tomasza Radzińskiego. Kanadyjczyk z polskim paszportem był z 29 golami w jednym sezonie najskuteczniejszym piłkarzem "Fiołków" w XXI wieku. Teraz jest nim Teodorczyk, który z 22 bramkami jest też liderem klasyfikacji strzelców w lidze.

Ostatecznie Anderlecht wygrał 3:1, bo wynik spotkania w 87. minucie ustalił Bruno, i został mistrzem Belgii.