Ustępujący mistrz upokorzony. "Hurricane" zapolował na "Lisy"

Data dodania: 18-05-2017 23:13

Marcin Wasilewski i Bartosz Kapustka nie zagrali w meczu z Tottenham Hotspur Londyn. Polacy nie mają czego żałować, bo ich Leicester City przegrał z wicemistrzem aż 1:6!

Ustępujący mistrz został rozbity przez "Koguty", a na "Lisy" polował głównie Harry Kane, który zdobył 4 gole. Dzięki temu wskoczył na pozycję lidera klasyfikacji strzelców i na kolejkę przed końcem jest o 2 gole przed Romelu LUkaku i 3 przed Alexisem Sanchezem.

Na King Power Stadium Kane otworzył wynik w 25. minucie, potem trafił na 3:1 w 63. minucie oraz na 5:1 w 89. minucie, a w 92. minucie ustalił wynik spotkania. Pozostałe gola dla Spurs zdobył Son Heung-Min w 36. i 71. minucie, a honoru gospodarzy bronił Chilwell po bramce w 59. minucie.

W tabeli na kolejkę przed końcem Tottenham jest pewny drugiego miejsca, a Leicester po sensacyjnym mistrzowskim sezonie 2015-16 tym razem będzie finiszował w drugiej części tabeli.

Marcin Wasilewski i Bartosz Kapusta przesiedzieli mecz na ławce rezerwowych. Ten pierwszy w całym sezonie w Premier League zagrał raz, a drugi po transferze z Cracovii nie doczekał się debiutu.