Co za finał! Gol na wagę karnych i późniejszego triumfu w 6. minucie doliczonego czasu gry. Znamy mistrza Europy! (VIDEO)

Data dodania: 19-05-2017 22:36

Reprezentacja Hiszpanii U-17 została mistrzem Europy. W finale młoda "La Furia Roja" pokonała rzutami karnymi Anglię.

W regulaminowym czasie gry było 2:2. Anglicy dwukrotnie prowadzili. Za drugim razem już byli gotowi do świętowania, ale Hiszpanie wyrównali w 6. minucie doliczonego czasu gry!

Prowadzenie Anglii dał w 18. minucie Hudson-Odoi, ale w 38. minucie wyrównał Morey. Ponownie "Synowie Albionu" zyskali przewagę po strzale Fodena z 58. minuty, ale w 86. minucie, a więc 6 minut po regulaminowym czasie (grano 2x40 minut) do karnych doprowadził Diaz. Hiszpanie strzelili bezbłędnie cztery razy, a Anglicy pomylili się w 2. i 3. kolejce i przegrali złote medale ME U-17.

W rozgrywanym w Chorwacji turnieju Hiszpanie w grupie pokonali Turków, Włochów i zremisowali z gospodarzami. W ćwierćfinale ograli Francję, a w półfinale karnymi Niemców. Anglicy w grupie uporali się z Holandią, Ukrainą i Norwegią, potem zwyciężyli zaś Irlandię i Turcję.

Królem strzelców imprezy został z 9 golami Amine Gouiri z Francji.