Bundesliga: Bezradne Schalke 04. Borussia Dortmund rozgromiła swoich rywali w derbach Zagłębia Ruhry! Kapitalna akcja i bramka Raphaëla Guerreiro (VIDEO)

Data dodania: 16-05-2020 17:30

W 26. kolejce niemieckiej Bundesligi Borussia Dortmund podejmowała na Signal Iduna Park Schalke 04. W derbach Zagłębia Ruhry lepsi okazali się gospodarze, którzy wbili swoim rywalom aż cztery bramki!

Podopieczni Luciena Favre'a otworzyli wynik już w 29. minucie. Na listę strzelców wpisał się Erling Braut Håland po asyście Thorgana Hazarda i zaliczył już dziesiąte trafienie w tym sezonie niemieckiej Bundesligi. W 45. minucie było już 2:0 dla gospodarzy. Bramkę zdobył Raphaël Guerreiro, który wykorzystał błąd 22-letniego bramkarza Markusa Schuberta. Do przerwy wynik się nie zmienił.

W 48. minucie Hazard podwyższył rezultat. Dostał piłkę od Juliana Brandta i płaskim strzałem zza pola karnego pokonał bramkarza Schalke 04.

W 63. minucie futolówkę na boku przejął Guerreiro, podał do Hålanda, który następnie wystawił mu piłkę. Portugalski piłkarz francuskiego pochodzenia tylko dopełnił formalności i strzelił drugiego gola w tym spotkaniu.

Warto dodac, że cały mecz w zespole gospodarzy rozegrał Łukasz Piszczek. Polski prawy obrońca grał w tym spotkaniu z opaską kapitana.

Bramki: 58. Kevin Akpoguma (samobój), 60. Vedad Ibisevic, 74. Matheus Cunha

Warto wspomnieć, że Krzysztof Piątek rozpoczął mecz na ławce rezerwowych. "El Pistolero" pojawił sie na boisku dopiero w 79. minucie zmieniając Dodiego Lukebakio.