Vuković narzekał na skuteczność i cieszył się, że udalo się oszczędzić kilku kluczowych graczy na starcie z Lechem

Data dodania: 27-05-2020 8:32

Legia Warszawa wygrała 2:1 z Miedzią w Legnicy i awansowała do półfinału Pucharu Polski. Trener Wojskowych Aleksandar Vuković był zadowolony ze zwycięstwa i awansu, ale dostrzegał mankamenty gry swoich podopiecznych.

- Cieszy nas awans do półfinału Pucharu Polski, po długiej przerwie. Nie wiedzieliśmy do końca w jakiej dyspozycji znajdziemy się w pierwszym oficjalnym spotkaniu. Najważniejszy był awans - stwierdził Vuković po wygranej w Legnicy.

Serbski trener nie ukrywał, że Legię zawiodła skuteczność. - Zdajemy sobie sprawę, że stać nas na lepszą grę. Optymalna forma powinna nadejść. Niepotrzebny i przypadkowy faul w końcówce spotkania doprowadził do nerwowej sytuacji, lecz do większych nerwów doprowadziła utrata gola. Do tego momentu nie było zbyt wiele zagrożenia pod naszą bramką. Oczekuję lepszej skuteczności w następnych grach. Uważam, że parę sytuacji powinniśmy lepiej rozegrać pod bramką rywala. Jestem jednak bardzo zadowolony z postawy zespołu po długiej przerwie. Rywalizowaliśmy z dobrym przeciwnikiem, który nie miał nic do stracenia = mówił Vuković, cytowany przez Legia.net.

"Vuko" nie ukrywał, że wobec absencji Wszołka, Kante, Novikovasa i Rosołka w meczu z Lechem w Poznaniu, chciał lekko oszczędzić kilku innych zawodników. - Możliwość niewystawienia od pierwszych minut takich zawodników jak Martins, Jędrzejczyk, Pekhart, Luquinhas zmniejsza ryzyko związane z ewentualnymi kontuzjami przed spotkaniem w Poznaniu. Przypominam, iż w meczu z Lechem nie będziemy mogli skorzystać z Wszołka i Kante. Z gry w ostatniej chwili wypadli również Rosołek i Novikovas. Jeżeli - nie daj Boże - stracilibyśmy Luquinhasa czy Pekharta, to znaleźlibyśmy się w bardzo trudnej sytuacji. Jesteśmy zespołem i cel zespołu jest najważniejszy. Wszyscy, zarówno ci, którzy są na ławce jak i na boisku, liczą się jednakowo - powiedział Vuković.

Legia wygrała z Miedzią i awansowała do półfinału Pucharu Polski, gdzie są już Cracovia oraz Lechia Gdańsk. W środę poznamy ostatniego półfinalistę. Zostanie nim zwycięzca pojedynku Stali Mielec z Lechem Poznań.