Twórca sukcesu odszedł z klubu. Znany jest już jego następca

Dodał: mpt
Data dodania: 08-06-2017 14:04
Twórca sukcesu odszedł z klubu. Znany jest już jego następca

Dominik Nowak po niezłym sezonie odszedł z Wigier Suwałki do Miedzi Legnica. Na polskim biegunie zimna mają już jednak nowego trenera.

Miejsce Nowaka zajął w Wigrach Artur Skowronek. 35-letni trener podpisał roczną umowę.

Skowronek w przeszłości pracował już w Ruchu Radzionków, Pogoni Szczecin, Polonii Bytom, Widzewie Łódź, GKS Katowice oraz Olimpii Grudziądz. 

W minionym sezonie Wigry długo były w grupie zespołów liczących się w walce o awans do Lotto Ekstraklasy. Ostatecznie zajęły 9. miejsce, ale tylko z 6-punktową stratą do 2. w stawce Górnika Zabrze. Wigry były też o krok od awansu do finału Pucharu Polski. Po zaciętym boju musiały jednak uznać wyższość Arki Gdynia w półfinale.

Po przerwie znowu wracam do pracy trenerskiej. Czeka nas ciężka praca i przebudowa zespołu Wigier. Wierzę w siebie i wierzę w piłkarzy, w zarząd, że znajdziemy nić porozumienia i będziemy mało mówić, a dużo pracować

- powiedział Skowronek po ogłoszeniu, że poprowadzi Wigry. Prezes klubu Dariusz Mazur zapowiedział, że celem będzie utrzymanie w Nice I lidze i ewentualna walka o wyższe cele, gdy nadarzy się okazaja.

Futbol.pl

Inne artykuły