Miał być HIT, wyszedł KIT! Mecz wicemistrza Polski z Lechem rozczarował. Trzy punkty jednak zgarnęła Legia, która wykorzystała katastrofalny błąd van der Harta (VIDEO)

Data dodania: 30-05-2020 22:05

W ostatnim sobotnim meczu 27. kolejki PKO BP Ekstraklasy Lech Poznań przegrał u siebie z Legią Warszawa 0:1 (0:1).

Mecz przy Bułgarskiej od samego początku był słaby i nie zachwycał. Lech nie miał pomysłu na dobrą grę, a Legia oprócz akcji bramkowej w pierwszej połowie nie stworzyła sobie wielu dobrych okazji.

Podopieczni Aleksandara Vukovicia bramkę na wagę zwycięstwa strzelili w 16. minucie. Na listę strzelców wpisał się Tomáš Pekhart. Po dośrodkowaniu z prawej strony golkiper gospodarzy, Mickey van der Hart, chciał wypiąstkować piłkę, ale trafił w plecy Djordje Crnomarkovicia. WIELBLĄD podopiecznych Dariusza Żurawia wykorzystał właśnie Pekhart i z bliskiej odległości trafił do siatki.

W 56. minucie gospodarze mogli doprowadzić do wyrównania. Crnomarković po dośrodkowaniu uderzył z pięciu metrów, ale sędzia nie uznał bramki, ponieważ dopatrzył się niewielkiego spalonego.