Po pierwszym meczu losy barażu o miejsce w Nice I lidze wydają się być rozstrzygnięte

Data dodania: 11-06-2017 19:33

Radomiak Radom nie zdoła raczej odbrobić strat po pierwszym meczu barażowym o miejsce w Nice I lidze. II-ligowiec przegrała aż 0:4 z Drutexem-Bytovią Bytów.

Goście z Radomia mieli na pewno nadzieje na awans, ale po spotkaniu w Bytowie są w kiepskich nastrojach. 15. zespół ostatniego sezonu I ligi załatwił gości po stałych fragmentach gry, po których strzelił 3 z 4 goli. Dwie bramki padły po zagraniach z rzutu rożnego, a jedna z rzutu wolnego i do przerwy było 3:0! Do siatki Radomiaka, który był przygotowywany przez trenera Roberta Podolińskiego, trafili Fran Gonzalez, Mateusz Klichowicz oraz Janusz Surdykowski.

Radomiak też miał swoje szanse, ale okazje marnował Leandro Pereira, a Mateusz Stąporski trafił w słupek i przegrał sytuację sam na sam z Michałem Szromikiem.

W II połowie Drutex-Bytovia zadał jeszcze jeden cios. Surdykowski dostał podanie z boku boiska i ustalił wynik spotkania.

W rewanżu, który zostanie rozegrany 18 czerwca o 16:00 w Radomiu nie zagra Klichowicz. Autor jednego z goli dla Drutex-Bytovii wyleciał w 90. minucie z boiska za uderzenie rywala.

Pierwszy mecz barażowy o miejsce w Nice I lidze
DRUTEX-BYTOVIA BYTÓW - RADOMIAK 4:0
Gonzalez 11, Klichowicz 34, Surdykowski 44, 68
Drutex-Bytovia: 33. Michał Szromnik (64. 1. Mateusz Oszmaniec) - 8. Sebastian Kamiński, 5. Krzysztof Bąk, 55. Fran González (75. 19. Lukáš Bielák), 22. Wojciech Wilczyński - 14. Mateusz Klichowicz, 18. Bartosz Wolski, 6. Michał Rzuchowski, 28. Kamil Wacławczyk, 17. Jakub Wilk (70. 10. Jakub Bąk) - 11. Janusz Surdykowski
Radomiak: 27. Adrian Szady - 13. Mateusz Spychała, 2. Michał Grudniewski, 4. Maciej Świdzikowski, 19. Bartosz Sulkowski - 10. Paweł Tarnowski (85. 24. Szymon Stanisławski), 75. Matthieu Bemba, 14. Kamil Kościelny, 32. David Kwiek, 8. Mateusz Stąporski - 9. Leândro (75. 21. Dariusz Brągiel)
Żółte kartki: J.Bąk - Kwiek, Stanisławski.
Czerwona kartka: Mateusz Klichowicz (90. minuta, Bytovia, za uderzenie przeciwnika)
Sędziował: Piotr Lasyk (Bytom).