Były reprezentant Polski odchodzi z I-ligowca. To nie była udana przygoda

Dodał: mpt
Data dodania: 15-06-2017 7:19
Były reprezentant Polski odchodzi z I-ligowca. To nie była udana przygoda

Paweł Golański znowu musi szukać sobie klubu. Były reprezentant Polski odchodzi z I-ligowej Chojniczanki Chojnice.

Pobyt 34-letniego Golańskiego w Chojnicach nie był udany. Doświadczony piłkarz zimą wzmocnił ówczesnego lidera Nice I ligi i miał pomóc wywalczyć awans do Lotto Ekstraklasy. Wiosną pojawił się na boisku jednak tylko 3 razy, a Chojniczance nie udało się zrealizować celu.

Duży wpływ na niepowodzenie Golańskiego w Chojnicach miała kontuzja. Obrońca doznał urazu, a gdy się wyleczył to nie był w formie i nie pomógł drużynie. Z nim na boisku ekipa z Chojnic straciła aż 9 bramek. 

Z Chojniczanki odchodzą także  Bartłomiej Niedziela, Mariusz Kryszak, Karolis Chvedukas, Irakli Meschia, a także dotychczas wypożyczeni Hieronim Gierszewski oraz Michał Suchanek. Z tej grupy najdłużej - przez trzy sezony - grał w Chojniczance Niedziela, który zaliczył 78 występów.

Dobiegł końca pewien pomysł na drużynę. Ona była budowana przez trzy lata. Teraz chcemy ją troszeczkę zmienić, może nie gruntownie, ale piłkarzy, którzy grali mało, nie będzie z nami w rundzie jesiennej. Szukamy razem z nowym trenerem ich następców

- powiedział Jarosław Klauzo, wiceprezes Chojniczanki.

Trenerem Chojniczanki został niedawno Krzysztof Brede. Zastąpił Artura Derbina.

Ruch się sypie. Kolejny piłkarz odszedł. Będzie nadal grał w Lotto Ekstraklasie!

Futbol.pl

Inne artykuły