Bramka Forsella z rzutu wolnego nie wystarczyła. Wszystko zniszczył głupi faul Żubrowskiego. Mistrz Polski pokonał Koronę w delegacji i zapewnił sobie miejsce w grupie mistrzowskiej (VIDEO)

Data dodania: 05-06-2020 20:10

W pierwszym piątkowym spotkaniu 28. kolejki PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce przegrała u siebie z Piastem Gliwice 1:2 (1:0). Kielecki klub nie grał tak dobrze jak tydzień temu w delegacji z Wisłą Płock (4:1) i trzeba przyznać, że przegrał po prostu po głupich błędach. Zespół Waldemara Fornalika zaliczył czwarte zwycięstwo z rzędu i zapewnił sobie miejsce w grupie mistrzowskiej. Zajmuje obecnie 2. miejsce z dorobkiem 46 punktów na koncie.

Pierwszą bramkę w meczu strzelił Pettieri Forsell. Jakub Czerwiński sfaulował reprezentanta Finlandii przed polem karnym, a ten uderzył w kierunku bramki. Gola może by nie było, ale fatalnie w bramce zachował się Frantisek Plach, który odbił piłkę prosto do bramki...

Od 27. minuty podopieczni Macieja Bartoszka musieli grać w dziesiątkę. Kilka minut wcześniej Jakub Żubrowski został ukarany przez sędziego żółtą kartką, ale potem bezsensownie sfaulował Jorge Felixa. Za to ostre przewinienie dostał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

"Złocisto-Krwiści" do przerwy wytrzymali, ale niedługo po niej stracili bramkę. Dokładnie w 65. minucie po dużym zamieszaniu w polu karnym piłkę do bramki po podaniu Piotra Parzyszka wpakował Sebastian Milewski. Dziesięć minut później na 1:2 strzelił Felix. Thiago Alves chciał przyjmować piłkę w polu karnym, ale źle ją przyjął i do piłki doszedł Hiszpan i płaskim strzałem zza pola karnego pokonał Marka Kozioła.

Korona Kielce 1-2 Piast Gliwice

Bramki: Petteri Forsell 14 - Sebastian Milewski 65, Jorge Félix 75

Korona: 88. Marek Kozioł - 22. Mateusz Spychała, 4. Themistoklís Tzimópoulos, 5. Adnan Kovačević, 11. Michael Gardawski (77, 25. Grzegorz Szymusik) - 27. Matej Pučko (84, 9. Bojan Čečarić), 6. Ognjen Gnjatić, 14. Jakub Żubrowski, 70. Petteri Forsell, 7. Marcin Cebula (67, 72. Michal Papadopulos) - 10. Jacek Kiełb.

Piast: 26. František Plach - 20. Martin Konczkowski, 88. Uroš Korun, 4. Jakub Czerwiński, 2. Mikkel Kirkeskov - 19. Sebastian Milewski, 6. Tom Hateley, 3. Tomasz Jodłowiec, 11. Jorge Félix (80, 18. Patryk Sokołowski), 10. Kristopher Vida (56, 45. Tiago Alves) - 9. Piotr Parzyszek (70, 89. Patryk Tuszyński).

Żółte kartki: Żubrowski, Gnjatić - Kirkeskov.

Czerwona kartka: Jakub Żubrowski (27. minuta, Korona, za drugą żółtą)