Lech Poznań wyszarpał remis w Lubinie. I chyba może być pewny miejsca w ósemce

Data dodania: 06-06-2020 19:27

Lech Poznań bez Dariusza Żurawia na ławce trenerskiej strzelił dwa gole i... zremisował z Zagłębiem Lubin, bo ze szkoleniowcem na ławce przegrywał z Miedziowymi 1:3!

Lech po porażce z Legią Warszawa (0:1), a Zagłębie po ograniu Pogoni (3:0). W Lubinie nikt nie faworyzował jednak gospodarzy.

Co prawda już w 7. minucie Starzyński wywalczył, a potem wykorzystał rzut karny, ale Lech grał nieźle i gdyby nie dwie świetne interwencje Dominika Hładuna, to szybko byłby remis. Ostatecznie poczekać na 1:1 trzeba było do 21 minuty, gdy wracający do podstawowego składy Gytkjaer wykorzystał podanie Ramireza.

Remis utrzymał się tylko do 25. minuty. Wtedy Żivec pokonał Van der Haarta strzałem głową. Asystę zanotował Alan Czerwiński, który wkrótce zostanie piłkarzem... Lecha. A kwadrans później było już 3:1, bo Starzyński wykorzystał drugi rzut karny. Tym razem podyktowany za zagranie ręką Kostewycza.

W przerwie trener Dariusz Żuraw dokonał dwóch zmian Zdjął Muhara i Puchacza, wpuścił Marchwińskiego i Modera, ale długo nie dawało to efektu, chociaż Gytkjaer  trafił do siatki ze spalonego, a potem Hładun zatrzymał Ramireza.

W 68. minucie z ławki na trybuny, co teraz nie robi wielkiej różnicy, wyleciał trener Dariusz Żuraw. Lech stracił szkoleniowca, ale atakował. W 75. minucie Hładuna uratował słupek, ale w 77. minucie Jakub Kamiński zdobył swoją pierwszą bramkę w lidze i dał nadzieje Kolejorzowi. I Lech z tego skorzystał. Przy odrobinie szczęścia, bo w 87. minucie Guldan zagrał ręką w polu karnym i Ramirez z 11 metrów doprowadził do remisu.

Ten remis, ten punkt jest dla Lecha bardzo ważny. Lech ma 43 punkty i na dwie kolejki przed końcem nie będzie w tabeli niżej niż na 5. miejscu. Jednocześnie minimalnie może mieć 3 punkty przewagi nad ekipą z 9. miejsca, a przy dobryh wiatrach zapewni sobie miejsce w czołowej ósemce. Zagłębie jest właśnie teraz na 9. lokacie, a do Lecha traci 6 punktów i już tego nie odrobi.