Niemcy awansowali z 1. miejsca. Chile było przez moment poza półfinałem sprawdziany przedmundialowego (VIDEO)

Data dodania: 25-06-2017 19:45

Reprezentacja Niemiec wygrała rywalizację w grupie B Pucharu Konfederacji. Mistrzowie świata pokonali w ostatniej kolejce Kamerun. Do pófinału awansowało też Chile, które tylko zremisowało z Australią.

Mecze 3. kolejki grupy B Pucharu Konfederacji

NIEMCY - KAMERUN 3:1
Demirbay 48, Werner 66, 81 - Aboubakar 78
Niemcy: Marc-Andre ter Stegen - Matthias Ginter, Niklas Suele, Antonio Ruediger, Joshua Kimmich, Sebastian Rudy (73. Benjamin Henrichs), Emre Can, Marvin Plattenhardt, Kerem Demirbay (77. Julian Brandt), Julian Draxler (80. Amin Younes), Timo Werner
Kamerun: Fabrice Ondoa - Collins Fai, Michael Ngadeu-Ngadjui, Adolphe Teikeu, Ernest Mabouka, Sebastien Siani, Andre-Frank Zambo Anguissa, Arnaud Djoum (57. Nicolas Ngamaleu), Christian Bassogog (82. Karl Toko Ekambi), Vincent Aboubakar, Benjamin Moukandjo (70. Jerome Guihoata)
Żółta kartka: Marvin Plattenhardt
Czerwona kartka: Ernest Mabouka (w 64. minucie za faul)

CHILE - AUSTRALIA 1:1
Bramki: Rodriguez 67 - Troisi 41
Chile:
Claudio Bravo - Mauricio Isla, Paulo Cesar Diaz, Gonzalo Jara, Eugenio Mena, Jose Pedro Fuenzalida (46. Martin Rodriguez), Francisco Silva, Charles Aranguiz (46. Pablo Hernandez), Eduardo Vargas (82. Marcelo Diaz), Arturo Vidal, Alexis Sanchez
Australia: Mathew Ryan - Ryan McGowan, Trent Sainsbury (72. Bailey Wright), James Troisi, Jackson Irvine, Massimo Luongo, Mark Milligan, Aziz Behich, Robbie Kruse, Tomi Jurić (62. Jamie MacLaren), Tim Cahill (57. Mathew Leckie)
Żółte kartki: Vidal, Hernandez - Luongo, Troisi, Cahil, Behich (Australia)

Niemcy i Chilijczycy mieli po 2 spotkaniach 4 punkty, a Kamerun i Australia po 1 "oczku". Faworytom do awansu wystarczały więc remisy, ale jedni i drudzy chcieli oczywiście wygrać. Udało się tylko Europejczykom. Mistrzowie Ameryki Południowej przez pewien czas byli nawet poza turniejem.

Niemcy do przerwy remisowali z Kamerunem 0:0. 3 minuty po zmianie stron na 1:0 gola zdobył jednak Kerem Demirbay. 23-letni pomocnik w kategoriach juniorskich i młodzieżowych reprezentował Turcję, ale w maju zdecydował, że będzie grał dla Niemiec. Teraz zdobył pierwszego gola.

w 64. minucie po ostrym faulu z boiska wyleciał reprezentant Kamerunu Mabouka. Niemcy wykorzystali to momentalnie i w 66. minucie Werner podwyższył na 2:0. Co prawda "Niespokromione Lwy" odgryzły się golem Aboubakara z 78. minuty, ale 3 minuty później Werner ustalił wynik spotkania na 3:1!

W drugim spotkaniu tej grupy Australia prowadziła z Chile od 42. minuty po strzale Troisi'ego. W tym momencie to ekipa z kraju kangurów była w półfinale, ale w 67. minucie wyrównał Rodriguez i to jednak Chile przeszło do kolejnej fazy Pucharu Konfederacji rozgrywanego w Rosji, czyli tam, gdzie za rok odbędzie się mundial.

W półfinałach Niemcy zagrają z Meksykiem (29 czerwca), a Portugalia z Chile (28 czerwca).