Real Madryt ograł Valencię! Piękny gol Karima Benzemy zamknął sprawę (VIDEO)

Data dodania: 19-06-2020 7:47

Real Madryt nie odpuszcza FC Barcelona w walce o mistrzostwo Hiszpanii. Królewscy w późny czwartkowy wieczór ograli Valencię. Bohaterem gospodarzy, którzy swoje mecze bez publiczności rozgrywają w Valdebebas, został Karim Benzema.

Real wykorzystał fakt, że z powodu pandemii koronawirusa mecze i tak rozgrywane są bez kibiców. Na Estadio Santiago Bernabeu trwa więc remont, a Królewscy podejmują gości na stadionie w swoim ośrodku treningowym.

Real nie mógł pozwolić sobie z Valencią na wpadkę, bo dwa dni wcześniej swój mecz wygrała FC Barcelona i odskoczyła na 5 punktów.

Co prawda Zinedine Zidane nie mógł wystawić do gry Isco, ale po raz pierwszy od lutego na boisku pojawił się Eden Hazard. I pokazał, że nie na darmo uważany jest za jednego z najlepszych piłkarzy świata. Był cichym bohaterem spotkania, ale na pierwszy plan wysunęli się inni - Karim Benzema i Marco Asensio.

Zanim to jednak nastąpiło, to Valencia mogła prowadzić z Realem. Co prawda to gospodarze naciskali, ale w 15. minucie bliski szczęścia był Rodrigo Moreno. Trafił jednak w słupek. Po chwili piłka wpadła już do siatki Realu, ale sędzia po analizie VAR gola nie uznał, dopatrując się minimalnego spalonego przy dośrodkowaniu Carlosa Solera do Rodrigo.

Wynik ostatecznie zmienił się dopiero w 61. minucie. Albert Celades dokonał dwóch zmian w Valencii i na boisku pojawili się Goncalo Guedes i Kevin Gameiro. Ten drugi stracił niefortunnie piłkę na rzecz Sergio Ramosa i Real ruszył z atakiem. Hazard wymienił podania z Luką Modriciem i po chwili Karim Benzema miał już piłkę, którą posłał do siatki.

Valencia od tego momentu oklapła. W 74. minucie Asensio chwilę po wejściu na murawę trafił do siatki na 2:0. W polu karnym wypatrzył go kapitalnie Ferland Mendy.

Wynik ustalił po pięknym strzale Karim Benzema! Francuz w 86. minucie dostał piłkę od Asensio, podbił sobie ją prawą nogą i mocno uderzył lewą pod poprzeczkę! Klasa światowa.

Real wygrał i po 29 kolejkach (z 38) jest na 2. miejscu o 2 punkty za FC Barcelona. Katalończycy już w piątek mają trudny mecz z Sevilla FC na wyjeździe! Real w niedzielę jedzie na starcie z Realem Sociedad. Sevilla jest w tabeli 3., a Sociedad 6.