Mistrz Europy poza Pucharem Konfederacji! Claudio Bravo skompromitował Portugalię w rzutach karnych! (VIDEO)

Data dodania: 28-06-2017 22:23

Reprezentacje Portugalii i Chile potrzebowały rzutów karnych, by rozstrzygnąć półfinał Pucharu Konfederacji. W konkursie jedenastek było 3:0 dla Chile, bo fenomenalnie bronił Claudio Bravo!

Półfinał Pucharu Konfederacji
PORTUGALIA - CHILE 0:0, k. 0:3
Portugalia:
Rui Patricio - Cedric Soares, Jose Fonte, Bruno Alves, Eliseu - Bernardo Silva (83. Ricardo Quaresma), William Carvalho, Adrien Silva (102. Joao Moutinho), Andre Gomes (116. Gelson Martins) - Cristiano Ronaldo, Andre Silva (76. Nani)
Chile: Claudio Bravo - Jean Beausejour, Gonzalo Jara, Gary Medel, Mauricio Isla (120. Jose Pedro Fuenzalida) - Pablo Hernandez (112. Francisco Silva), Marcelo Diaz, Charles Aranguiz - Arturo Vidal - Eduardo Vargas (86. Martin Rodriguez), Alexis Sanchez
Żółte kartki: Carvalho, A. Silva, Alves, Soares - Jara, Fernandez, Fonte

To było 0:0 z gatunku tych ciekawych. Obie ekipy miały swoje okazje, a jedyne czego zabrakło, to skuteczność. Szczególnie na początku meczu. Już w 5. minucie niecelnie główkował Cristiano Ronaldo, a w odpowiedzi sam na sam z bramkarzem Rui Patricio znalazł się Eduardo Vargas, ale nie wykorzystał okazji. Po chwili szansę miał Andre Silva, ale klasę pokazał też Claudio Bravo.

Szybki i dynamiczny początek rozbudził apetyty kibiców, ale z czasem walka przeniosła się do środka pola i brakowało sytuacji pod bramkami.

Po przerwie nadal obie ekipy próbowały szukać swoich szans. Szczęścia spróbował w 58. minucie Eduardo Vargas, który uderzył przewrotką, ale Rui Patricio był czujny. Im bliżej było do końca regulaminowego czasu gry, tym bardziej zachowawczo grali mistrzowie Europy i Ameryki Południowej. W dogrywce nikt nie chciał się otworzyć. Tym bardziej, że brakowało już sił. Dopiero w 118. minucie Chilijczycy powinni rozstrzygnąć losy rywalizacji! Najpierw piłkę przed pole karne dostał Vidal i huknął w słupek. Zaskoczony Rodriguez został trafiony piłką, nie zdążył się dobrze złożyć i futbolówka wylądowała po tej nietypowej dobitce na poprzeczce...

Wcześniej Chile powinno mieć jednak rzut karny. W 113. minucie Fonte nie zdążył w polu karnym i nadepnął szarżującego Francisco Silvę. Nie wiadomo dlaczego sędziowie-video nie zgłosili arbitrowi, że należałoby obejrzeć powtórkę i doszło do kompromitacji systemu VAR.

W rzutach karnych zaczynali Chilijczycy. I już na początku do piłki podszedł Vidal i potężnie uderzył na 1:0. W odpowiedzi strzelał Quaresma i Claudio Bravo obronił jego strzał! Wyczuł intencje Portugaczyka. Chilijczycy mieli przewagę i Aranguiz trafił na 2:0. Mistrzowie Europy w drugiej kolejce mieli Moutinho. Świetny pomocnik strzelił tak, jak Quaresma i też nie trafił do siatki! Po chwili Alexis Sanchez się nie pomylił i zrobiło się 3:0. Portugalczycy byli pod ścianą. Do piłki podszedł Nani i też nie pokonał Claudio Bravo!! Chilijski bramkarz okazał się wielkim bohaterem.

W finale Chile, dwukrotny mistrz Ameryki Południowej w ostatnich dwóch edycjach Copa Amarica, zagra ze zwycięzcą półfinału pomiędzy Meksykiem i Niemcami.