Pogoń atakowała, ale nie dała rady... Lechia wygrała w delegacji po świetnym trafieniu nożycami Kenny'ego Saiefa (VIDEO)

Data dodania: 21-06-2020 14:34

W pierwszym niedzielnym spotkaniu 31. kolejki PKO BP Ekstraklasy (grupa mistrzowska) Pogoń Szczecin przegrała przed własną publicznością z Lechią Gdańsk 0:1 (0:1). Bramkę na wagę zwycięstwa w drużynie gości strzelił Kenny Saief, który popisał się znakomitym trafieniem. W pierwszej części gry "Portowcy" nie grali najlepiej i dali sobie wbić jednego gola. Mogło być dwa 0:2, ale goście zmarnowali rzut karny. W drugiej połowie gospodarze prezentowali się dużo lepiej, cały czas atakowali i stwarzali sobie mnóstwo okazji do zdobycia bramki, ale nie potrafili pokonać Dušana Kuciaka...

Znakomite trafienie Kenny'ego Saiefa!

W 27. minucie na listę strzelców wpisał się Kenny Saief. 26-letni skrzydłowy po dośrodkowaniu brazylijskiego obrońcy Conrado pięknym strzałem nożycami nie dał żadnych bramkarzowi "Portowców". Dla Saiefa był to pierwszy gol w barwach "Lechistów". Do drużyny Piotra Stokowca przyszedł w lutym tego roku na zasadzie półrocznego wypożyczenia z RSC Anderlecht i jak na razie rozegrał 9 spotkań. Na swoim koncie ma również asystę.

Niewykorzystany rzut karny Lechii...

Niedługo po pierwszej bramce, dokładnie w 35. minucie goście mieli szansę na podwyższenie rezultatu. W polu karnym staulowany został Tomasz Makowski, ale karnego ostatecznie nie wykorzystał Łukasz Zwoliński. Napastnik klubu z Trójmiasta uderzył zbyt lekko i Stipica bez żadnych problemów poradził sobie z zagrożeniem.

Pogoń próbowała odrobić straty, ale nie miała szczęścia!

Po przerwie podopieczni Kosty Runjaicia prezentowali się już lepiej i próbowali odrobić straty. Cały czas stwarzali sobie dobre okazje do zdobycia bramki, ale brakowało im szczęścia... W 65. minucie bramkę powinien zdobyć Kamil Drygas, który uderzał z dwóch metrów, ale strzał pomocnika "Dumy Pomorza" w ostatniej chwili zablokował Michał Nalepa.

Pogoń Szczecin 0-1 Lechia Gdańsk

Bramka: Kenny Saief 27

Pogoń: 1. Dante Stipica - 22. David Stec, 13. Kóstas Triantafyllópoulos, 23. Benedikt Zech, 77. Ricardo Nunes - 16. Santeri Hostikka (82, 7. Michális Maniás), 8. Damian Dąbrowski, 54. Maciej Żurawski (69, 63. Hubert Turski), 14. Kamil Drygas (77, 9. Adam Frączczak), 29. Marcin Listkowski - 25. Paweł Cibicki

Lechia: 12. Dušan Kuciak - 19. Karol Fila, 25. Michał Nalepa, 23. Mario Maloča, 4. Rafał Pietrzak - 35. Kenny Saief (70, 9. Patryk Lipski), 7. Maciej Gajos, 36. Tomasz Makowski, 88. Jakub Kałuziński (61, 6. Jarosław Kubicki), 20. Conrado (57, 11. Jaroslav Mihalík) - 24. Łukasz Zwoliński

Żółte kartki: Dąbrowski, Listkowski, Drygas - Saief, Zwoliński, Nalepa

Sędziował: Paweł Gil (Lublin)