Co za zjazd. Grał w słynnym Boca Juniors, dostał szansę w Realu Madryt, a teraz jest na testach w... Ruchu!

Dodał: mpt
Data dodania: 05-07-2017 23:42
Co za zjazd. Grał w słynnym Boca Juniors, dostał szansę w Realu Madryt, a teraz jest na testach w... Ruchu!

Ruch Chorzów ma kłopoty finansowe, z "Niebieskich" odeszło kilku ważnych piłkarzy, ale przy Cichej się nie poddają. Na testach przebywa grupa zawodników, a wśród nic jest talent, który się nie rozwinął. Zdobywca Copa Libertadores.

10 lat temu, w lutym, 19-letni Santiago Villafane zadebiutował w Boca Juniors Buenos Aires. Zagrał u boku Martina Palermo, Rodrigo Palacio i Evera Banegi. Kilka dni później wyszedł w pierwszym składzie obok Juana Romana Riquelme. Kariera stała przed nim otworem, ale w pewnym momencie gdzieś się wszystko zacięło. Teraz 29-letni Villafane jest na sprawdzianach w Ruchu Chorzów.

Droga Villafane do Polski była skomplikowana. W Boca Juniors ostatecznie się nie przebił, ale wówczas to była bardzo mocna ekipa. Coś w nim dostrzegli jednak łowcy talentów Realu Madryt i wzięli do rezerw. Wyżej w hiszpańskim gigancie nie podskoczył i przez 1,5 roku grał tylko w drugim zespole. Wrócił do Boca, zagrał kilka spotkań i ruszył dalej. Przywdziewał koszulki FC Midtjylland, Lyngby BK, AOT Alimos, Panthrakikosu, OFI Kreta, RNK Split, CA Colon i PFC Montana. Z bułgarskiego klubu odeszedł po kilku miesiącach. Teraz szuka szczęścia w Ruchu Chorzów... Niesamowite.

To będzie nowy napastnik Legii Warszawa? Ofertę złożyli też Turcy!

Futbol.pl

Inne artykuły