Kolejny transfer Lecha! Pierwszy Polak. I to z czołowego ligowego rywala.

Dodał: mpt
Data dodania: 12-07-2017 12:53
Kolejny transfer Lecha! Pierwszy Polak. I to z czołowego ligowego rywala.

Lech Poznań wcale nie zakończył jeszcze zakupów. Do Lecha dołączy Rafał Janicki z Lechii Gdańsk, który jeszcze rok temu nie planował odejścia z dotychczasowego klubu do żadnego innego z Lotto Ekstraklasy. 

Rafał Janicki wzmocni Lecha od tego sezonu. Stoper zostanie wypożyczony na rok z opcją pierwokupu z Lechii Gdańsk, do której trafił z Chemika Police, gdy miał 18 lat. W Lotto Ekstraklasie zagrał do tej pory 176 razy. 

Powiedziałem, że nie uważam, by lechici mogli mi zaoferować cokolwiek więcej, niż mam w Gdańsku. Nawet przez moment nie kusiło mnie, by przeprowadzić się do Poznania. Za dobrze się tu czuję. Wcześniej rozmawiałem nawet z dyrektorem sportowym Legii panem Żewłakowem. Ale możliwość gry przy Łazienkowskiej też nie działa na moją wyobraźnię. Nie mam potrzeby, by grać w Legii czy w Lechu, te nazwy nie robią na mnie większego wrażenia. Uważam, że Lechia jest na tym samym poziomie, a liczę na to, że już niedługo będzie wyżej

- mówił latem 2016 roku Janicki. Teraz zmienił zdanie i jednak zagra w Lechu. W "Kolejorzu" przyda się po odejściu Jana Bednarka i Macieja Wilusza. Czeka go rywalizacja z Lasse Nielsenem, Nikolą Vujadinoviciem oraz Vernonem De Marco.

Legia jeszcze sprowadzi kilku graczy . Nie ma tematu sprowadzenia dwóch Polaków

Futbol.pl

Inne artykuły