Szczegóły ustalone, w tym kwota wykupu. Bartosz Kapustka spróbuje potwierdzić swój talent w Bundeslidze!

Dodał: mpt
Data dodania: 12-07-2017 13:58
Szczegóły ustalone, w tym kwota wykupu. Bartosz Kapustka spróbuje potwierdzić swój talent w Bundeslidze!

Roczny pobyt w Leicester City pod względem gry Bartosz Kapustka może uznać za nieudany. Pomocnik utrzymuje, że w Anglii nawet przy małej ilości meczów jednak rozwinął się piłkarsko. Będzie miał okazję to udowodnić w Niemczech.

14-krotny reprezentant Polski w Leicster City zagrał tylko jeden mecz w pierwszym zespole. "Lisy" były w minionym sezonie obrońcą mistrzowskiego tytułu i Polak nie przebił się do składu zespołu prowadzonego najpierw przez Claudio Ranieri'ego, a potem Craiga Shakespeare'a. 

Po zakończeniu sezonu niewiele wskazywało, że po wakacjach będzie lepiej. Menedżerowie Kapustki szukali mu więc klubu i znaleźli w Niemczech. Były pomocnik Cracovii zagra w SC Freiburg, gdzie spotka bramkarza Rafała Gikiewicza. Jeszcze w środę Kapustka podpisze kontrakt i zostanie wypożyczony do 7. zespołu Bundesligi w zeszłym sezonie i reprezentanta Niemiec w Lidze Europy. Freiburg zapewni sobie prawo pierwokupu Polaka za 6 mln euro.

Kapusta ma zastąpić w SC Freiburg sprzedanego do Borussii Moenchengladbach Vincenzo Grifo. Nie będzie miał też konkurencji w osobie Maximiliana Philippa, bowiem mistrz Europy U-21 odszedł do Borussii Dortmund.

9-krotny reprezentant Polski opuści Serie A? Może wylądować w Szwajcarii

Futbol.pl

Inne artykuły