Porażka ekipy polskiego trenera. Niespodzianek nie zabrakło i... to może być dobre dla Legii. Piękny gol w Izraelu. Grali w el. LM (VIDEO)

Data dodania: 12-07-2017 22:31

Spartaks Jurmała prowadzony przez Marka Zuba zaczął eliminacje Ligi Mistrzów od porażki. Męczył się APOEL Nikozja, zawiodły Malmoe FF i BATE Borysów. Na Litwie przegrał Łudogorec Razgrad.

Spartaks, mistrz Łotwy, przegrał 0:1 u siebie z FK Astana. Kazachowie jedynego gola zdobyli w 73. minucie Twumasi. Gospodarze nie odali nawet jednego celnego strzału.

Wygraną 1:0 wymęczył APOEOL Nikozja. Cypryjczycy po bramce Bertoglio z 71. minuty pokonali u siebie luksemburski Dudelange z... 29-letniem Sanelem Ibrahimoviciem w składzie.

Na swoich stadionach zawiodły Malmoe FF i BATE Borysów. Szwedzi od 63. minuty przegrywali 0:1 z Vardarem Skopje po bramce Nikołowa. Wyrównał 12 minut później Brorsson. Z kolei Białorusin prowadzili od 43. minucie po golu Riosa, ale w 78. minuty ten sam piłkarz zaliczył samobójcze trafienie i skończyło się remisem 1:1.

Na Litwie przegrał Łudogorec Razgrad. Bułgarzy ulegli Żalgirisowi Wilno, który wcześniej prowadził wspomniany Zub. Co prawda goście zdobyli gola na 1:0 w 18. minucie po strzale Aniceta, ale w 78. minucie wyrównał Nyuiadzi, a potem ten sam zawodnik w 86. minucie zaliczył asystę przy bramce Kuklysa. W 94. minucie z boiska wyleciał asystujący przy pierwszym golu Żalgirisu Darvydas Sernas, były zawodnik m.in. Widzewa Łódź i Zagłębia Lubin.

Skromne domowe zwycięstwa odnieśli też piłkarze Hapoelu Beer Szewa i Szeriffa Tiraspol. Mistrz Izraela 2:1 pokonał Honved Budapeszt. Było już 2:0 po golach Vitora z 35. minuty i Einbindera z52. minuty, ale nadzieje Węgrom na awans w rewanżu dał Lanzafame, włoski napastnik, który zaliczył nawet 2 mecze w Juventusie Turyn oraz grał w Parmie i Palermo. Z kolei Szeriff 1:0 pokonał albański Kukesi po golu Badibangi z rzutu karnego w 79. minucie.

Znajomi Legii z poprzednich eliminacji Ligi Mistrzów, piłkarze Zrinskijego, mogą żałować meczu z NK Maribor. W 11. minucie Bilbija nie wykorzystał rzutu karnego, więc Słoweńcy po bramce Zahovicia z 43. minuty objęli prowadzenie. Wyrównał w 89. minucie Todorović, ale 5 minut później Tavares z rzutu karnego dał wygraną Mariborowi!

3:1 na wyjeździe wygrała FC Kopenhaga. Duńczycy przegrywali z Żiliną po golu Spaleka z 39. minuty, ale od 61. minuty po czerwonej kartce Kacera grali w przewadze. I wykorzystali ten fakt. Hat-tricka ustrzelił Serb Andrija Pavlovic, który trafił do siatki w 68., 73. i 83. minucie.

Inni znajomi Legii z poprzednich eliminacji piłkarze Dundalk wpadli w II rundzie na Rosenborg Trondheim. I od 18. minuty prowadzili z mistrzem Norwegii po strzale McMillana, ale w 44. minucie wyrównał Reginiussen.

Rewanże w II rundzie el. Ligi Mistrzów już 18 i 19 lipca. Wcześniej, bo 14 lipca losowanie par III rundy eliminacji. Legia Warszawa będzie rozstawiona w losowaniu. Przypomnijmy, że Legii niewiele brakuje, być rozstawioną przed losowaniem IV rundy. Przed nią są Olympiakos Pireus, Celtic Glasgow, Red Bull Salzburg oraz FC Kopenhaga, Łudogorec Razgrad i BATE Borysów. Wystarczy, że w II lub III rundzie odpadną dwa z tych zespołów.