Mistrza Polski jeszcze nie ma. Legia czeka na złoty punkt, bo w Poznaniu z Lechem zagrał tylko jedną połowę i przegrała!

Data dodania: 04-07-2020 18:37

Jeszcze nie! Legia Warszawa nie zdobyła złotego punktu na wagę mistrzostwa. Lider PKO Ekstraklasy spalił pierwszą próbę, przegrywając z Lechem w Poznaniu. Kolejorz był dużo lepszy w I połowie i zasłużenie prowadził 2:0. Po zmianie stron to Legia przejęła inicjatywę i zdobyła bramkę kontaktową, ale nie zdołała wyrównać. W efekcie nadal brakuje jej punktu do mistrzostwa, a Lech... chociaż odrobił 3 punkty do Legii, to chyba zrobił krok tylko w stronę wicemistrzostwa. Bo Legia z Cracovią w następnej kolejce u siebie przegrać nie powinna...

Legia Warszawa nie istniała do przerwy przy Bułgarskiej
Lech Poznań świetnie zaczął mecz z Legią na swoim stadionie. Co prawda gospodarze nie stwarzali sobie wybitnych okazji, ale był wyraźnie lepszy od lidera i zasłużenie prowadził do przerwy. Chociaż prowadzenie objął lekko przypadkowo. W 24. minucie dośrodkował z rzutu rożnego Jakub Moder. Piłka była zagra z pomysłem, Legia popełniła błąd w obronie, Kamil Jóźwiak uderzył plecami i debiutujący w Ekstraklasie Wojciech Muzyk został zaskoczony!

Już 5 minut później było 2:0. Lech wyszedł z własnej połowy. Piłka od Jóźwiaka trafiła do Jakuba Kamińskiego, ten znalazł się w polu karnym, Artur Jędrzejczyk zostawił mu za dużo miejsca, więc młody piłkarz Lecha strzelił, przymierzył świetnie i pokonał Muzyka! Warto dodać, że dla Jóźwiaka, który wcześniej strzelił 7. gola w sezonie, była to 4. asysta.

Lech zniknął przy Bułgarskiej
Po zmianie stron Legia się obudziła. Trener Aleksandar Vuković wpuścił na murawę Luisa Rochę i Mateusza Cholewiaka. To podziałało. Lech naturalnie lekko się cofnął, roszady Legii pomogły i przy Bułgarskiej zrobiło się ciekawiej. Swoją szansę zmarnował co prawda Gwilia, ale w 71. minucie Artur Jędrzejczyk uderzył w słupek, a z dobitką zdążył Igor Lewczuk i goście złapali kontakt.

Potem to już Legia nadawała dalej ton boiskowym wydarzeniom, szukając gola na 2:2, który dałby remis i mistrzostwo Polski. Trudno powiedzieć, że miała wielkie okazje, ale ciągle gdzieś tam piłka krążyła w okolicach bramki strzeżonej przez Van der Haarta. Drugi raz do siatki jednak nie wpadła.

Legia nadal punkt od mistrzostwa
W sobotę, 11 lipca, Legia, która ma teraz nad Lechem 8 punktów przewagi na 3 kolejki przed końcem sezonu, zagra u siebie z Cracovią. Nadal do mistrzostwa brakuje jej tylko punktu. Z kolei Lech, który bije się o drugie miejsce i gdzieś tam pewnie wierzy jeszcze w czarną serię Legii, podejmie Lechię Gdańsk.