Legia pojedzie na bardzo trudny teren. Nikt tam nie wygrał od kilku lat. A próbowały m.in. Atletico i Benfica!

Dodał: mpt
Data dodania: 14-07-2017 12:19
Legia pojedzie na bardzo trudny teren. Nikt tam nie wygrał od kilku lat. A próbowały m.in. Atletico i Benfica!

Legia Warszawa w III rundzie eliminacji Ligi Mistrzów zagra najprawdopodobniej z kazachskim FK Astana. Rywal to trudny i niewygodny. U siebie nie przegrał w pucharach od kilku lat, chociaż gościł m.in. Atletico Madryt i kilka innych wielkich firm.

"Kolejarze" z Astany prowadzeni przez Bułara Stanimira Stoiłowa to trzykrotny mistrz Kazachstanu. Najlepszy zespół tego kraju nieprzerwanie od 2014 roku. W sezonie 2015-16 grali w fazie grupowej Ligi Mistrzów z Benfiką Lizbona, Atletico Madryt i Galatasaray Stambuł (4 punkty po 4 remisach). W zeszłym sezonie nie wyszli z grupy Ligi Europy z Olympiakosem Pireus, APOEL Nikozja i Young Boys Berno (5 punktów, jedna wygrana). Wyniki w pucharach pokazują, że są groźni u siebie. W trzech ostatnich sezonach nie przegrali u siebie żadnego meczu! To już 12 spotkań, a w Astanie gościły m.in. Atletico Madryt, Benfica Lizbona, Galatasaray Stambuł, Celtic Glasgow i Olympiakos Pireus. 

Piłkarzami FK Astana są m.in. ghański napastnik Patrick Twumasi, były zawodnik Zawiszy Bydgoszcz białoruski pomocnik Iwan Majewskij, przymierzany do Lecha Poznań i Legii Węgier Laszlo Kleinheisler, który przyszedł z Werderu Brema na wypożyczenie, doświadczony rosyjski obrońca Igor Szitow, napastnik Junior Kabananga, który grał w Cercle Brugge oraz znany z Jagiellonii Białystok pomocnik z Kolumbii Roger Canas.

Futbol.pl

Inne artykuły