Kamil Grosicki znowu błysnął w WBA! Polak szybko zrobił różnicę (VIDEO)

Data dodania: 08-07-2020 20:26

Kamil Grosicki znowu dostał od Slavena Bilicia szansę gry od 1. minuty w meczu West Browmich Albion. Polski skrzydłowy w starciu z Derby County wygranym 2:0 popisał się asystą.

Dla Grosickiego to był drugi mecz z rzędu w wyjściowej jedenastce WBA. Polak znowu wykorzystał szansę i pokazał, że może być ważnym ogniwem zespołu zmierzającego po awans do Premier League.

Już w 11. minucie Grosicki ładnie ściął do środka i świetnie zagrał prostopadłą piłkę do Grady'ego Diangany. Napastnik WBA nie zmarnował szansy - minął bramkarza i strzelił na 1:0 do pustej bramki.

Miejscowi nie zwolnili tempa i nadal przeważali, ale na podwyższenie wyniku musieli czekać aż do 76. minuty. Wówczas Matheus Pereira dośrodkował, a niekryty Dara O'Shea wpakował piłkę do siatki.

Grosicki zagrał do 84. minuty. Przez całe spotkanie nakręcał ataki gospodarzy i na pewno pokazał Slavenowi Biliciowi, że warto było mu zaufać.

WBA po 42 kolejkach jest liderem tabeli The Championship i ma 2 punkty przewagi nad Leeds United, ale Pawie mają jeden mecz rozegrany mniej. Jednocześnie West Brom są nadal o 5 oczek przewagi nad 3. Brentford. Dwa pierwsze miejsce dają bezpośrednią przepustkę do Premier League.