Jan Bednarek z asystą w 96. minucie meczu z Manchesterem United na Old Trafford. Na wagę punktu!

Data dodania: 13-07-2020 23:50

W 6. minucie doliczonego czasu gry Southampton przy wyniku 1:2 miał na Old Trafford rzut rożny. W pole karne trafiła dośrodkowana piłka, jej lot przedłużył Jan Bednarek, a Michael Obafemi trafił z bliska do siatki. Święci uratowali punkt w meczu wyjazdowym z Manchesterem United. Czerwone Diabły zmarnowały znakomitą szansę, by wskoczyć na podium!

Chelsea i Leicester przegrały w 35. kolejce, więc Manchester United przy zwycięstwie miał wyprzedzić obu rywali do 3. miejsca i być o punkt przed nimi. Nie wykorzystał szansy.

United już w 12. minucie dali się zaskoczyć. Fatalnie piłkę wyprowadzał Paul Pogba. Francuz zgubił ją przed polem karnym, goście rozegrali szybko i dokładnie, a dzieła dopełnił z bliska Armstrong, który przyjął piłkę i pokonał De Geę.

Gospodarze szybko odwrócili wynik. W 20. minucie Martial w polu karnym poradził sobie z kryjącymi go obrońcami i upadając, odegrał jeszcze do Rashforda, który z bliska trafił do siatki. 3 minuty później Martial sam wykończył akcję. Dostał podanie w tempo od Bruno, wpadł w pole karne, ograł obrońcę i uderzył na 2:1.

Prowadzący United szukali okazji do podwyższenia yniku, ale kolejne uderzenia Pogby, Martiala i Rashforda nie trafiały tam, gdzie marzyli strzelający. Najlepszą okazję miał ten ostatni, gdy w 68. minucie strzelał z kilku metrów na niemal pustą bramkę, ale jakimś cudem nastrzelił wracającego Ryana Bertranda.

W doliczonym czasie gry wydarzyło się to, co opisaliśmy na wstępie. Dośrodkowanie, Bednarek zgrał głową i wprowadzony w 87. minucie 20-letni Michael Obafemi trafił na 2:2!

United w tabeli są o punkt za Chelsea i mają tyle samo oczek, co Leicester City. Przypomnijmy, że 4 pierwsze lokaty dają przepustkę do Ligi Mistrzów. Liverpool FC i Manchester City są już ich pewne. Kto z trójki Chelsea, Leicester i ManUnited zgarnie dwie pozostałe? W najbliższej kolejce The Blues grają z ostatnim w tabeli i już zdegradowanym Norwich (u siebie), Lisy podejmują 7. Sheffield United, walczący o eliminacje Ligi Europy, a Czerwone Diabły jadą na mecz z 14. w stawce Crystal Palace.