Szalony mecz na otwarcie sezonu w Premier League. Rezerwowi Arsenalu przyćmili Vardy'ego (VIDEO)

Data dodania: 11-08-2017 22:41

To był szalony mecz na inaugurację sezonu 2017-18 Premier League. Arsenal Londyn przegrywał 1:2 i 2:3 z Leicester City, by ostatecznie wygrać.

Mecz 1. kolejki sezonu 2017-18 Premier League
ARSENAL LONDYN - LEICESTER CITY 4:3
 Lacazette 2, Welbeck 45+2, Ramsey 83, Giroud 85 - Okazaki 5, Vardy 29, 56
Arsenal: Cech - Holding (68. Giroud ), Monreal, Kolasinac, Bellerin, Elneny (68. Ramsey), Xhaka, Oxlade-Chamberlain, Ozil, Lacazette, Welbeck (75. Walcott)
Leicester: Schmeichel; Simpson, Morgan, Maguire, Fuchs, Mahrez, James, Ndidi, Albrighton (90. Gray); Okazaki (72. Amartey), Vardy
Żółta kartka: Morgan

Arsene Wenger wymyślił ustawienie 3-4-2-1 dla Arsenalu i po pierwszej połowie mógł mieć mieszane uczucia. Jego zespół zdobył co prawda 2 gole, ale 2 też stracił i w defensywie spisywał się raczej kiepsko. Szczególnie nie radził sobie 21-letni Rob Holding. W końcu zmienił go Olivier Giroud i ztąostał bohaterem gospodarzy, bo w 85. minucie strzelił decydującego o zwycięstwie gola na 4:3! Chwilę wcześniej wyrówna Ramsey. Obaj trafili z podań Granity Xhaki.

Pierwszy gol sezonu padł na Emirate Stadium już w 2. minucie. Do siatki trafił debiutujący, sprowadzony latem z Olympique Lyon, Alexandre Lacazette. Debiut asystą okrasił natomiast Sead Kolasinac, który w 45. minucie podał do Welbecka.

Długo bohaterem spotkania był jednak Jamie Vardy. Napastnik Leicester City zdobył dwa gole i hasał sobie pomiędzy obrońcami Arsenalu. Potem jednak przyćmili go rezerwowi Arsenalu - Ramsey i Giroud.

Isco zostaje w Realu Madryt. Padła kwota odstępnego. To kilku Neymarów!