Szalony piątek w Nice I lidze. Dymisja trenera, przełamanie Ruchu i ,,zapier... im mecz"

Data dodania: 18-08-2017 23:06

Przełamanie Ruchu Chorzów, zwolniony trener Zagłębia Sosnowiec i ostre słowa samokrytyki bramkarza Górnika Łęczna po porażce ze Stalą Mielec. Dużo działo się w piątkowych meczach 4. kolejki sezonu 2017-18 Nice I ligi.

Chorzowski Ruch po trzech porażkach z rzędu wreszcie ruszył do przodu i ma w tabeli już tylko -2 punkty. Odrobił trzy w piątek, bowiem ograł Stomil Olsztyn. ,,Niebiescy" do przerwy prowadzili 2:0, ale po zmianie stron ich sytuacja się skomplikowała po czerwonej kartce Mateusza Zawala. Potem karnego nie wykorzystał jeszcze Bartosz Nowak, a Stomil strzelił gola kontaktowego, lecz gdy goście się odsłonili, szukając remisu, Ruch przesądził sprawę trzech punktów i liczy, że zacznie marsz w górę tabeli.

Gdyby nie ujemne punkty, to Ruch miałby tyle "oczek" co Stomil i Zagłębie Sosnowiec. Ten drugi zespół poniósł 3. porażkę w sezonie, a po klęsce 1:4 z Miedzią w Legnicy pojawił się komunikat, że dobiegła końca trwająca od stycznia kadencja trenera Dariusza Banasika. W coraz lepszym nastroju jest z kolei Dominik Nowak, bo Miedź po dwóch remisach odniosła drugą wygraną.

Klęski doznało też Podbeskidzie Bielsko-Biała. ,,Górale" zostali rozbici przez liderującą w Nice I lidze Chojniczankę. Już do przerwy było 4:0 dla gospodarzy, a po przerwie ekipa lidera zwolniła tempo i nie kaleczył nadal osłabionego od 19. minuty rywala.

Nie przebierał w słowach po meczu Górnika Łęczna ze Stalą Mielec Sergiusz Prusak, który przy pierwszym golu rywala zderzył się ze swoim obrońcą.

Doświadczony bramkarz puścił cztery gole, a jego koledzy zdołali zdobyć tylko trzy i punkty w Łęcznej, choćby jeden, nie zostały.

Mecze 4. kolejki sezonu 2017-18 Nice I ligi

RUCH CHORZÓW - STOMIL OLSZTYN 3:1
Vilim Posinković 23, Miłosz Przybecki 31, Kamil Słoma 88 - Paweł Baranowski 84
Ruch: 33. Libor Hrdlička - 2. Gracjan Komarnicki, 14. Kacper Czajkowski, 66. Miłosz Trojak, 3. Mateusz Hołownia - 16. Miłosz Przybecki (70. 7. Adam Setla), 4. Mateusz Zawal, 17. Maciej Urbańczyk, 10. Bartosz Nowak (84. 8. Michał Walski), 11. Kamil Słoma - 77. Vilim Posinković
Stomil: 13. Michał Leszczyński - 18. Janusz Bucholc, 23. Paweł Baranowski, 16. Łukasz Sołowiej, 3. Marcel Ziemann - 10. Piotr Głowacki (69. 29. Tomasz Zając), 97. Wiktor Biedrzycki, 44. Adrian Karankiewicz (58. 33. Paweł Abbott), 5. Grzegorz Lech, 34. Wołodymyr Tanczyk - 9. Artur Siemaszko (82. 22. Tomasz Zahorski)
Żółte kartki: Zawal, Setla, Trojak - Abbott, Zając, Tanczyk
Czerwona kartka: Mateusz Zawal (48. minuta, Ruch, za drugą żółtą)

MIEDŹ LEGNICA - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 4:1
Wojciech Łobodziński 2, 74, Jakub Vojtuš 25 k., Omar Santana 43 - Mateusz Cichocki 74
Miedź: 33. Paweł Kapsa - 19. Grzegorz Bartczak, 16. Jonathan de Amo, 24. Tomislav Božić, 5. Frank Adu Kwame - 10. Michał Bartkowiak (78. 20. Tomasz Żyliński), 6. Rafał Augustyniak, 7. Łukasz Garguła (81. 77. Tamás Egerszegi), 14. Omar Santana (68. 8. Marquitos), 4. Wojciech Łobodziński - 17. Jakub Vojtuš
Zagłębie: 1. Dawid Kudła - 94. Robert Sulewski, 4. Arkadiusz Jędrych, 18. Arkadiusz Najemski (46. 77. Konrad Wrzesiński), 22. Žarko Udovičić (65. 42. Alexandre Cristóvão) - 7. Tomasz Nawotka (78. 11. Patryk Mularczyk), 16. Mateusz Cichocki, 8. Rafał Makowski, 6. Tomasz Nowak, 66. Adam Banasiak - 20. Szymon Lewicki
Żółte kartki: Augustyniak, Bartkowiak - Wrzesiński, Sulewski

CHOJNICZANKA CHOJNICE - PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA 4:0
Tomasz Boczek 24, Emil Drozdowicz 33, Michał Markowski 36, Tomasz Mikołajczak 45
Chojniczanka: 84. Radosław Janukiewicz - 25. Wojciech Lisowski, 26. Michał Markowski, 15. Tomasz Boczek, 6. Przemysław Pietruszka - 45. Adam Ryczkowski (72. 8. Jakub Bąk), 14. Krzysztof Danielewicz, 5. Paweł Zawistowski, 17. Tomasz Mikołajczak, 7. Rafał Grzelak (67. 20. Oskar Paprzycki) - 21. Emil Drozdowicz (80. 23. Jacek Podgórski)
Podbeskidzie: 13. Rafał Leszczyński - 27. Marcin Sierczyński, 4. Kamil Wiktorski, 5. Mariusz Magiera, 92. Paweł Moskwik - 7. Szymon Sobczak (78. Valērijs Šabala), 31. Łukasz Hanzel, 90. Adrian Rakowski, 41. Dimityr Ilijew (46. Paweł Oleksy), 11. Łukasz Sierpina - 9. Paweł Tomczyk (62. Miłosz Kozak)
Żółte kartki: Paprzycki - Moskwik.
Czerwona kartka: Marcin Sierczyński (19. minuta, Podbeskidzie, za faul taktyczny)

GÓRNIK ŁĘCZNA - STAL MIELEC 3:4
Grzegorz Bonin 60, Patryk Szysz 71 k., Sebastian Szerszeń 90 - Łukasz Wroński 8, Dejan Đermanović 45, Maksymilian Banaszewski 65, Krystian Getinger 90
Górnik: 79. Sergiusz Prusak - 22. Robert Pisarczuk (82. 19. Filip Szewczyk), 18. Arkadiusz Kasperkiewicz, 20. Łukasz Wiech, 4. Rafał Kosznik - 15. Grzegorz Bonin, 6. Paweł Sasin (87. 99. Adrian Szczerba), 26. Tomasz Makowski, 10. Filip Karbowy (62. 96. Sebastian Szerszeń), 11. Patryk Szysz - 7. Michał Suchanek
Stal: 99. Radosław Majecki - 11. Mateusz Gancarczyk (70. 77. Momcził Cwetanow), 3. Krzysztof Kiercz, 4. Angeł Grynczow, 6. Leândro - 30. Łukasz Wroński (64. 33. Maksymilian Banaszewski), 10. Waldemar Gancarczyk, 27. Piotr Marciniec, 9. Mateusz Cholewiak, 23. Krystian Getinger - 20. Dejan Đermanović (89. 15. Arkadiusz Górka)
Żółte kartki: Szysz, Kosznik, Sasin, Makowski, Szerszeń - Cwetanow