Szwajcarzy i Anglicy uzupełnili stawkę ośmiu najlepszych zespołów Ligi Europy

Data dodania: 06-08-2020 23:30

FC Basel i Wolverhampton Wanderers uzupełniły stawkę 1/4 finału Ligi Europy i zagrają w turnieju finałowym w Niemczech. Szwajcarzy i Anglicy wygrali rewanżowe mecze po 1:0.

FC Basel miał zaliczkę z pierwszego spotkania z Eintrachtem we Frankfurcie. Wówczas wygrał 3:0, więc rewanż był w zasadzie formalnością. I rzeczywiście, Niemcy nie grali jakby byli pełni wiary w to, że uda się straty odrobić, a gospodarze spokojnie kontrolowali stan dwumeczu.

Ostatecznie jedyny gol spotkania padł dopiero w 88. minucie, gdy Fabian Frei wbiegł łatwo w pole karne, minął obrońców, minął bramkarza Kevina Trappa i posłał piłkę do siatki.

W 14 finału FC Basel zagra 11 sierpnia w Gelsenkirchen z Szachtarem Donieck.

Rywalem Wolverhampton FC będzie natomiast Sevilla. Wilki też wywalczyły awans po wygranej w rewanżu 1:0. Anglicy inaczej niż Basel nie mieli jednak zaliczki, jeśli nie brać za mocno pod uwagę tego przepisu o golach wyjazdowych, bo w Pireusie z Olympiakosem zremisowali 1:1. W rewanżu już w 9. minucie Raul Jimenez wykorzystał rzut karny i to Grecy musieli gonić wynik. W 29. minucie nawet trafili do siatki, ale ich radość była przedwczesna, bo okazało się, że El Arabi był na spalonym i gol Camary został anulowany.