Legii nie ma w LM, a Słoweńcy tak! Mają byłego zawodnika Legii w składzie. Vadis za to z kolejną asystą

Data dodania: 22-08-2017 22:40

Awans tego zespołu do fazy grupowej Ligi Mistrzów powoduje, że ból po odpadnięciu Legii Warszawa z rozgrywek jest jeszcze większy. W elicie znalazł się mistrz Słowenii NK Maribor z byłym graczem Legii w składzie!

Słoweńcy w II rundzie wyeliminowali Zrinjski Mostar, a w III Hafnarfjordur. Na ostatnim etapie NK Maribor wpadł na Hapoel Beer Szewa i w pierwszym meczu przegrał na wyjeździe. W rewanżu miał odrobić jednego gola, bowiem w Izraelu poległ 1:2. Swój plan zrealizował już w 15. minucie po strzale Vilera. Ten wynik utrzymał się do ostatniego gwizdka, więc Marco Suler (90 minut), były zawodnik Legii, i koledzy mogli cieszyć się z awansu do fazy grupowej Ligi Mistrzów kosztem zespołu z Maorem Meliksonem (90 minut z opaską kapitańską) w składzie.

W Lidze Mistrzów zagra też Vadis Odidja-Ofoe, który latem przeszedł z Legii do prowadzonego przez Besnika Hasi'ego Olympiakosu Pireus. Grecy wygrali w pierwszym meczu u siebie z Rijeką 2:1, a w Chorwacji 1:0. Bramkę zdobył w 25. minucie Marin, a asystę zaliczył Vadis.

W fazie grupowej zagrają także Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński. Napoli dwukrotnie po 2:0 ograło Nice. W rewanżu we Francji po golach Jose Callejona z 48. minuty i Lorenzo Insigne z 89. minuty. Piotr Zieliński zagrał od 63. minuty, gdy zmienił Hamsika. Arkadiusz Milik przesiedział spotkanie na ławce rezerwowy.

Awansowała też Sevilla, która wygrał 2:1 w Turcji z Basaksehirsporem, a w rewanżu zremisowała 2:2. Co prawda goście prowadzili po golu Eljero Elii (wcześniej m.in. Juventus Turyn, Werder Brema, Southampton), ale potem Escudero w 52. minucie oraz Ben Yedder w 75. minucie dali Andaluzyjczykom prowadzenie 2:1. Wyrównał jeszcze w 83. minucie Visca z podania Stefano Napoleoni'ego, byłego zawodnika Widzewa Łódź.

Ikona Juventusu niezadowolona. Milan może wykorzystać szansę!

Bayern wszedł do gry o tego piłkarza. Lewandowski byłby zadowolony z takiego dogrywającego!