Ogromna przewaga Manchesteru United, a o awansie zdecydował gol z karnego w dogrywce

Data dodania: 10-08-2020 23:49

Manchester United potrzebował dogrywki, by wykazać swoją wyższość nad FC Kopenhaga w meczu 1/4 finału Ligi Europy. Czerwone Diabły wygrały 1:0 dopiero po golu z karnego w 95. minucie.

26 strzałów przez 120 minut oddali podopieczni Ole Gunnara Solskjaera. Z kolei Sergio Romero nie został zmuszony do interwencji po celnym strzale ani razu.

Różnica kolosalna, ale wynik końcowy jej nie pokazuje. Manchester United wygrał bowiem tylko 1:0 i potrzebował do tego dogrywki. Jedynego gola w 95. minucie strzelił Bruno Fernandes. Portugalczyk wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Bjellanda na Martialu.

United wygrali i awansowali do półfinału. W nim zmierzą się z lepszym z pary Wolverhampton Wanderers - Sevilla FC. Starcie Czerwonych Diabłów z kolejnym rywalem zaplanowano na 17 sierpnia w Duesseldorfie.