Nice 1 liga: Derby nierozstrzygnięte, za to jest kolejna wygrana Puszczy!

Data dodania: 26-08-2017 19:00

Puszcza Niepołmice pokonała przed własną publicznością Wigry Suwałki 2:1. W innym spotkaniu Nice 1 ligi Raków Częstochowa zremisował z Zagłębiem Sosnowiec 2:2.

Puszcza Niepołomice - Wigry Suwałki 2:1
Ryndak 63, Domański 79 - Radecki 59
Puszcza: 12. Marcin Staniszewski - 4. Łukasz Furtak, 3. Michał Czarny, 23. Piotr Stawarczyk, 28. Michał Mikołajczyk - 14. Dawid Ryndak, 7. Marcel Kotwica, 11. Marcin Stefanik (75, 27. Mateusz Bartków), 10. Maciej Domański, 17. Bartosz Żurek (68, 6. Robert Ziętarski) - 19. Marcin Orłowski (52, 20. Dawid Nowak).
Wigry: 1. Przemysław Wróbel - 3. Rafał Remisz (78, 11. Krzysztof Wołkowicz), 17. Adrian Jurkowski, 5. Luka Asatiani, 16. Artur Bogusz - 19. Mariusz Rybicki (67, 6. Robert Dadok), 14. Kamil Kościelny, 10. Mateusz Radecki, 25. Damian Gąska, 77. Karol Mackiewicz - 9. Patryk Klimala (67, 21. Radosław Bukacki).
Żółte kartki: Furtak, Mikołajczyk - Rybicki, Wołkowicz.
Sędziował: Konrad Gąsiorowski

Raków Częstochowa - Zagłębie Sosnowiec 2:2
Petrášek 57, Wróbel 61 - Lewicki 28, 36
Raków: 1. Mateusz Lis - 18. Lukáš Ďuriška, 2. Tomáš Petrášek, 6. Andrzej Niewulis - 17. Przemysław Oziębała (56, 9. José Embaló), 21. Jakub Łabojko, 16. Igor Sapała (79, 27. Przemysław Mizgała), 23. Tomasz Wróbel, 19. Krystian Wójcik, 20. Aghwan Papikjan - 11. Paweł Piceluk (46, 13. Piotr Malinowski).
Zagłębie: 1. Dawid Kudła - 7. Tomasz Nawotka, 4. Arkadiusz Jędrych, 16. Mateusz Cichocki, 22. Žarko Udovičić - 89. Wojciech Łuczak (66, 70. Nuno Malheiro), 8. Rafał Makowski, 6. Tomasz Nowak, 11. Patryk Mularczyk (90, 97. Bartosz Pikul), 66. Adam Banasiak (79, 77. Konrad Wrzesiński) - 20. Szymon Lewicki.
Żółte kartki: Ďuriška, Oziębała, Łabojko - Łuczak, Nawotka, Lewicki.
Sędziował: Marek Opaliński

Mimo wygranej gopodarzy to Wigry pierwsze trafiły do siatki rywala. Uczynił to Mateusz Radecki, który był kompletnie niepilnowany w polu karnym. Piłkarz Wigier wykorzystał przy tym dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego i skierował piłkę głową do bramki. Wyrównał zaledwie po dwóch minutach spotkania Dawid Ryndak. Popisał się przy tym świetnym uderzeniem z narożnika pola karnego. Losy spotkania zaważyły się na dziesięć minut przed końcem . Wtedy to Domański przymierzył prosto pod poprzeczkę obok bezradnego Wróbla.

W drugim spotkaniu pierwsi na prowadzenie wyszli piłkarze z Sosnowca. Wykorzytali gapiostwo gospodarzy i ruszyli z kontrą, którą na bramkę zamienił Lewicki. Ten sam piłkarz pare chwil później wykorzsytał świetne dośrodkowanie Udocicia i po strzale z woleja podwyższył wynik. Po przerwie do roboty zabrali się gospodarze. Najpierw bramkę kontaktową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zdobył Petrasek. Następnie Lukas Duriska ruszył prawą stroną i dograł piłkę w pole karne do Wróbla, który z bliska pokonał bramkarza gości i ustalił wynik na 2:2.