Kante(m) uciekli przed kompromitacją. Legia z trudem awansowała dalej w eliminacjach Ligi Mistrzów

Data dodania: 18-08-2020 20:44

Oczy bolały, wiało nudą, zęby zgrzytały, w końcówce trzeba było się nawet najeść nerwów, ale po ogromnych mękach Legia Warszawa awansowała do II rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Wojskowi wymęczyli 1:0 z Linfield FC, mistrzem Irlandii Północnej.

To był słaby, bardzo słaby mecz mecz w wykonaniu Legii. Mistrzowie Polski, którzy w piątek ograli 6:1 II-ligowy GKS Bełchatów w Pucharze Polski, tym razem męczyli się okrutnie.

Niby Legia miała przewagę, oczywiście prowadziła grę i próbowała zdobyć bramkę, ale nic z tego nie wynikało. Ekipa Aleksandara Vukovicia grała wolno, jednostajnie, a mimo tego często niedokładnie i po prostu słabo. z 20 strzałów 11 było celnych, ale tylko po jednym piłka znalazła drogę do bramki.

Gola na wagę awansu strzelił Jose Kante. Rezerwowy napastnik Legii, który wszedł na boisko w 70. minucie, trafił do siatki sprzed pola karnego w 82. minucie. Goście od kilku minut grali wtedy w osłabieniu, bo za 2. żółtą kartkę z boiska wyleciał Millar.

Legia prowadziła i grała w przewadze, a i tak miała szczęście. W 88. minucie Manzinga trafił w słupek. 2 minuty wcześniej obramowanie bramki z drugiej strony sprawdził z kolei Maciej Rosołek.

Legia delikatnie mówiąc nie zachwyciła, ale awansowała. W II rundzie zagra z Ararat-Armenia Erewań lub Omonią Nikozja. Rywala pozna w środę.