Bayern Monachium w finale Ligi Mistrzów. Gol Lewandowskiego przypieczętował zwycięstwo i awans

Data dodania: 19-08-2020 22:52

Bayern Monachium awansował do finału Ligi Mistrzów i zmierzy się w nim z Paris Saint-Germain. Mistrzowie Niemiec w półfinale odprawili gładko innego przedstawiciela Ligue 1, francuski Olympique Lyon. Wygrali 3:0, a Robert Lewandowski zamknął wynik w 88. minucie.

Lewandowski w samej końcówce wykorzystał centrę Kimmicha z rzutu wolnego z boku pola karnego i wygrał walkę z Marcelo (bylym stoperem Wisły Kraków) w powietrzu, po czym głową posłał piłkę do siatki. To 15. gol Polaka w tej edycji Ligi Mistrzów. Lewy zostanie królem strzelców Champions League, bo 3. w klasyfikacji Serge Gnabry traci do niego 6 goli.

To własnie ten kolega klubowy Lewandowskiego strzelił dwa gola. W 33. minucie piłkę do siatki próbował skierować Polak, ale po zamieszaniu tuż przed bramką ostatecznie tam, gdzie trzeba skierował ją Gnabry. Niemiec otworzył także wynik spotkania, gdy w 18. minucie ładnym rajdem minął kilku rywali i uderzył lewą nogą w stylu byłego asa Bayernu, Arjena Robbena.

Bayer wcale w tym meczu nie musiał prowadzić. W 4. minucie Memphis Depay minął już Manuela Neuera, ale trafił tylko w boczną siatkę. Z kolei 10 minut później Karl Toko Ekambi wyprzedził Alphonos Davisa i trafił w słupek. Francuzi nie wykorzystali swoich szans, zmarnowali także te - Ekambi - w II połowie przy stanie 0:2 i w efekcie przegrali półfinał.

Finał Ligi Mistrzów 2019-2020 zostanie rozegrany 23 sierpnia o godz. 21:00 na stadionie Benfiki w Lizbonie.