Manchester wykorzystał brutalne wejście Mane i rozbił Liverpool! (VIDEO)

Data dodania: 09-09-2017 15:22

Manchester City pokonał przed własną publicznością Liverpool aż 5:0 w 4 kolejce Premier League. Rywalizacja mogła potoczyć się nieco inaczej gdyby z boiska po czerwonej kartce nie musiał zejść Mane.

4 kolejka Premier League sezonu 2017/2018
Manchester City - Liverpool FC 5:0
Aguero 24, Gabriel Jesus 45, 53, Sane 77, 90

W Manchesterze szykowaliśmy się na wspaniałe futbolowe wydarzenie. Naprzeciwko siebie stanęły bowiem dwie markowe druzyny z mistrzowskimi aspiracjami na ten sezon. Sam początek spotkania był bardzo wyrównany, a oba zespoły dobrze przesuwały strefy uniemożliwiając przeciwnikowi rozwinięcie skrzdeł, aż do 24 minuty. Wtedy to Aguero wykorzystał świetne podanie de Brunye, minął Mignoleta i posłał piłkę do pustej bramki.

Później doszło do sytaucji w której zobaczyliśmy czerwoną kartkę. Mane nie patrząc na bramkarza atakował piłkę w powietrzu wyprostowaną nogą. Ederson wyszedł przed pole karne, został znokautowany i padł na murawę. Decyzja wydaje się być uzasadniona.

Przewaga liczebna została wykorzystana jescze przed przerwą kiedy to na 2:0 podwyższył Gabriel Jesus. Ten sam zawodnik zdobył sowje drugie trafienie zaraz po zmianie stron.

Pozazdrościł mu tego wyczynu San, który w ostatnim kwadransie również dwa razy pokonał bramkarza rywali. Najpierw wykorzystał dogranie Mendy'ego, a w doliczonym czasie gry trafił w samo okienko zza pola karnego.