Najpierw oszukał, ale potem przyznał się do winy. Niecodzienna sytuacja w 2. Bundeslidze (VIDEO)

Data dodania: 10-09-2017 19:45

Felix Bastians najpierw naruszył zasady fair play, ale szybko się zreflektował i zrobił coś niespotykanego na boiskach piłkarskich.

W meczu 5. kolejki 2. Bundesligi z Darmstadt 98 kapitan VfL Bochum padł w polu karnym przy wyniku 1:0 dla rywala. Sędzia nie wahał się i gwizdnął faul, dyktując jednocześnie rzut karny. Zrobiło się zamieszanie, bo gracze Darmstadt byli przekonani, że faulu nie było. Bastians spokojnie podniósł się z murawy, podszedł do sędziego i coś mu powiedział. Arbiter zmienił po tych słowach zdanie i przyznał piłkę Darmstadt. Bastians powiedział widocznie sędziemu, że nie był faulowany i symulował.

Ostatecznie Bochum i tak wygrało. W 81. i 86. minucie goście strzelili gole i wygrali. Wygląda na to, że postawa fair play Bastiansa została nagrodzona.

Darmstad poniósł pierwszą porażkę w sezonie i jest na 2. miejscu w tabeli. Bochum awansowało na 11. pozycję. Artur Sobiech w barwach gospodarzy zagrał 67. minut.

Ciekawy plan Conte. Zatrudni bezrobotnego rodaka?

Magiera nie podał się do dymisji. ,,Nie obawiam się. Będę przygotowywał się do kolejnego meczu"