Rzeźniczak nie grał, gdy Legia przegrała 0:6 z Borussią Dortmund, więc Chelsea zapewniła mu takie ,,przeżycia" teraz (VIDEO)

Data dodania: 12-09-2017 22:22

Jakub Rzeźniczak zagrał na lewej obronie Karabachu Agdam w meczu z Chelsea w Londynie w 1. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. Azerowie mocno zderzyli się z elitarnymi rozgrywkami, równie mocno jak Legia Warszawa w poprzedniej edycji.

Mecze 1. kolejki grupy C Ligi Mistrzów

CHELSEA LONDYN - KARABACH AGDAM 6:0
Bramki: Pedro 5, Zappacosta 30, Azpilicueta 55, Bakayoko 71, Batshuayi 76, Medvedev 82 sam.
Chelsea: Courtois - Cahill, Christensen, Azpilicueta (75. Ruediger) - Alonso, Fabregas, N'Golo Kante (63. Tiemoue Bakayoko), Zappacosta - Pedro Rodriguez (58. Eden Hazard), Willian - Michy Batshuayi
Karabach Agdam: Ibrahim Sehić - Rashad Sadiqov (70. Mahir Madatov), Jakub Rzeźniczak, Maksim Medvedev, Badavi Hueseynov, Michel, Gara Garayev (70. Josgun Diniyev), Richard Almeyda, Donald Guerrier, Ndlovu, Henrique (77. Tarik Elyounoussi)
Żółta kartka: Cahill

AS ROMA - ATLETICO MADRYT 0:0
Roma:
Alisson - Peres, Manolas, Jesus, Kolarov - Nainggolan (79. Pellegrini), De Rossi, Strootman - Defrel (68. Fazio), Dżeko (89. El Shaarawy), Perotti
Atletico: Oblak - Filipe Luis, Godin, Savić, Juanfran - Saul, Gabi (62. Carrasco), Thomas, Koke - Vietto (58. Correa), Griezmann (79. Gaitan)
Żółta kartka: Perotti

Legia na inaugurację rok temu przegrała 0:6 z Borussią Dortmund u siebie. Rzeźniczak wówczas nie znalazł się nawet w kadrze mistrza Polski, ale potem zagrał wszystkie 5 meczów od 1. do ostatniej minuty. W Karabachu w 1. kolejce też zagrał w pełnym wymiarze czasowym i przekonał się, że w grupie C będzie Karabachowi trudno o jakieś punkty. Azerowie ulegli Chelsea aż 0:6.

Chelsea objęła prowadzenie już w 5. minucie, gdy po krótkim rozegraniu rzutu rożnego piłka trafiła do Pedro, a Hiszpan pięknym strzałem zdobył gola na 1:0. Na 2:0 po pół godzinie gry podwyższył kapitalnym strzałem Zappacosta. Rzeźniczak nie dał rady zablokować Włocha. Trzecia bramka padła po świetnym dograniu Fabregasa na głowę Azpilicuety. 4:0 zrobiło się po kolejnym krótkim rozegraniu rożnego, strzale Bakayoko i małym rykoszecie. Z kolei wynik spotkania ustalił w 76. minucie Batshuayi, który wykorzystał fakt, że Azerowie postanowili pograć piłką blisko swojego pola karnego.

Chelsea rozbiła Karabach i została liderem grupy C. W drugim meczu AS Roma zremisowała z Atletico Madryt. Hiszpanie oddali zdecydowanie więcej strzałów, ale żadna z ich prób nie skończyła się powodzeniem. Podobnie jak gospodarzy.

Cena Mistrzów - ile kosztuje zwycięstwo w Lidze Mistrzów?