Barcelona rozbiła Juventus! Historyczny gol Messiego. Odjidja-Ofoe z Legią ograł Sporting. Z Olympiakosem z trudem ratował honor (VIDEO)

Data dodania: 12-09-2017 22:37

Na pewno nie tak wyobrażali sobie początek zmagań w grupie D Ligi Mistrzów piłkarze Juventusu Turyn i Olympiakosu Pireus. Finalista poprzedniej edycji został rozbity przez FC Barcelona, a grecki hegemon długo w takim samym stosunku przegrywał - u siebie! - ze Sportingiem Lizbona, który w tamtym sezonie został wyprzedzony w grupie przez Legię Warszawa. W samej końcówce Grecy uratowali trochę honoru.

Mecze 1. kolejki grupy D Ligi Mistrzów

FC BARCELONA - JUVENTUS TURYN 3:0
Bramki: Messi 45, 69, Rakitić 56
Barcelona:
Ter Stegen - Semedo, Pique, Umtiti, Alba - Rakitić (77. Paulinho), Busquets, Iniesta (83. Gomes) - Messi, Suarez, Dembele (71. Sergi Roberto)
Juventus: Buffon - Alex Sandro, Benatia, Barzagli, De Sciglio (41. Sturaro) - Matuidi, Pjanić - Douglas Costa, Dybala, Bentancur (63. Bernardeschi) - Higuain (87. Caligara)
Żółte kartki: Semedo, Messi - Barzagli, Pjanić, Bentancur

OLYMPIAKOS PIREUS - SPORTING LIZBONA 2:3
Bramki: Pardo 90, 90+3 - Doumbia 2, Martins 13, Fernandes 43
Olympiakos: Kapino - Elabdellaoui, Engels, Romao, Figueiras - Gillet, Odidja-Ofoe - Carcela-Gonzalez (78. Pardo), Fortounis (46. Zdjelar), Marin - Djurdjević (62. Emenike)
Sporting: Patricio - Silva, Coates, Mathieu, Piccini - Martins (72. Cesar), Acuna, Battaglia, Carvalho, Fernandes (87. Ristovski) - Doumbia (63. Dost)
Żółte kartki: Romao, Figueiras, Elabdellaoui - Battaglia, Fernandes, Cesar

Vadis Odjidja-Ofoe grał w meczach ze Sportingiem w barwach Legii i po rewanżu w Warszawie w ostatniej kolejce świętował z kolegami zajęcie 3. miejsca w grupie i awans do 1/16 finału Ligi Europy. W tym sezonie o powtórzenie tego osiągnięcia w barwach Olympiakosu będzie bardzo trudno. Wielokrotny mistrz Grecji zaczął bowiem rozgrywki od porażki 1:3 ze Sportingiem Lizbona u siebie.

,,Lwy" ze stolicy Portugalii kąsały w Pireusie bezlitośnie. Już w 2. minucie Doumbia głową dał prowadzenie gościom. VOO mógł tylko bezradnie rozłożyć ręce.  11 minut później po kontrze na 2:0 podwyższył Gelson Martins, a pół godziny później po świetnym podaniu Coatesa z własnej połowy idealnie w tempo wyszedł Bruno Fernandes i Olympiakos został posłany na deski. Po zmianie stron honorowe gole zdobył w 90. i 93. minucie Pardo. Vadis Odjidja-Ofoe zagrał całe spotkanie.

0:3 na Camp Nou przegrał Juventus Turyn. Barcelona na początku sezonu nie odczuwa braku Neymara. ,,Duma Katalonii" rozbiła mistrza Włoch, a dzieło zniszczenia rozpoczął w 45. minucie Leo Messi, który po raz pierwszy w karierze pokonał Buffona! W 56. mincie Rakitić trafił do pustej bramki, a 13 minut później wynik ustalił Messi. Gianluigi Buffon, który w weekend odpoczywał - grał Wojciech Szczęsny - miał kwaśną minę po zakończeniu spotkania.

Cena Mistrzów - ile kosztuje zwycięstwo w Lidze Mistrzów?

Mistrz świata z 2006 roku nie kończy kariery. Dostał ciekawą propozycję (VIDEO)