Popis Andre Silvy w popisie Milanu. Efektowne wygrane też Rosjan, Francuzów i Hiszpanów. Pogromcy Legii bez wygranej, a Tomas Necid z golem!

Data dodania: 14-09-2017 22:40

AC Milan i OGC Nice wygrały po 5:1, Zenit Sankt Petersburg 5:0, a Real Sociedad San Sebastian 4:0 i to są najwięksi zwycięzcy 1. kolejki. Ekipy, które w europejskich pucharach wyeliminowały Legię Warszawa, czyli Astana i Szeriff Tyraspol nie błysnęły. Wygrała za to Slavia Praga, dla której gola zdobył Tomas Necid, były zawodnik Legii.

To był udany dzień dla włoskiej piłki. Milan już po 20 minutach prowadził na Ernst Happal Stadion w Wiedniu aż 3:0 z Austrią. Dwa gole do przerwy zdobył Andre Silva, a po przerwie portugalski snajper dołożył jeszcze jednego gola.

Silva zdobył w sumie trzy bramki, tyle samo co Atalanta Bergamo i Lazio Rzym. Atalanta niespodziewanie rozbiła 3:0 Everton, a Lazio 3:2 na wyjeździe pokonało Vitesse, wygrywając wymianę ciosów.

1:0 wygrała Slavia Praga, a jedynego gola w meczu z Maccabi Tel Awiw strzelił Tomas Necid. Były napastnik Legii Warszawa miał powody do zadowolenia. Inaczej niż rywale Legii w el. Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Astana uległa 1:3 Villarreal, chociaż na Estadio de la Ceramica potrafiła nawet wyrównać. Z kolei Szeriff Tyraspol nie strzelił i nie stracił gola w starciu na wyjeździe ze Zlin.

Jeśli chodzi o Polaków, to 90 minut w Lokomotiwie zagrał Maciej Rybus. Tomasza Kędziory nie było w kadrze Dynama. Polaka wykluczyła z udziału w meczu ze Skenderbeu choroba. Z kolei Jacek Góralski w Łudogorcu Razgrad zagrał 77 minut.

HAPOEL BEER SZEWA - LUGANO 2:1
Einbinder 2, Tzedek 59 k. - Tzedek 67 sam.; w 11. minucie Pekhart z Hapoelu nie wykorzystał rzutu karnego