Pewna wyjazdowa wygrana Górnika Zabrze

Data dodania: 28-08-2020 22:30

Górnik Zabrze wygrał na wyjeździe ze Stalą Mielec 2:0 (1:0) w ostatnim piątkowym meczu 2. kolejki PKO BP Ekstraklasy.

Pierwszą bramkę podopieczni Marcina Brosza strzelili w 36. minucie spotkania. Na listę strzelców wpisał się Pawel Bochniewicz, który po dośrodkowaniu Bartosza Nowaka pewnym uderzeniem głową nie dał żadnych szans bramkarzowi beniaminka. Środkowy obrońca "Górników" został powołany przez selekcjonera Jerzego Brzęczka do reprezentacji Polski na mecze w Lidze Narodów z Holandią oraz Bośnią i Hercegowiną.

Tuż po przerwie wynik podwyższył Alasana Manneh. Dariusz Pawłowski dograł do 22-letniego pomocnika, a ten kapitalnie uderzył zza pola karnego. Wynik już się nie zmienił i trzy punkty wpadły na konto przyjezdnych.

STAL MIELEC - GÓRNIK ZABRZE 0:2

Bramka: Paweł Bochniewicz 36, Alasana Manneh 47

Stal: 13. Rafał Strączek - 6. Marcin Flis, 5. Mateusz Żyro, 21. Mateusz Matras, 14. Kamil Kościelny (71, 99. Łukasz Zjawiński), 23. Krystian Getinger - 7. Maciej Domański (60, 10. Mateusz Mak), 8. Maciej Urbańczyk, 20. Grzegorz Tomasiewicz (86, 19. Kacper Sadłocha), 9. Andreja Prokić (71, 77. Jakub Wróbel) - 17. Petteri Forsell (60, 98. Paweł Tomczyk)

Górnik: 84. Martin Chudý - 16. Dariusz Pawłowski (66, 44. Filip Bainović), 2. Przemysław Wiśniewski, 5. Paweł Bochniewicz, 27. Adrian Gryszkiewicz, 64. Erik Janža - 6. Roman Procházka, 8. Alasana Manneh, 17. Bartosz Nowak (85, 18. Wojciech Hajda) - 24. Alex Sobczyk (56, 21. Piotr Krawczyk), 9. Jesús Jiménez

Żółte kartki: Kościelny, Tomasiewicz - Sobczyk, Wiśniewski

Sędziował: Paweł Gil (Lublin)