Ewa Pajor z asystą, ale Wilczyce nie dały rady zatrzymać hegemona. Olympique Lyon z kolejnym triumfem w Lidze Mistrzyń (VIDEO)

Data dodania: 30-08-2020 22:50

Po raz piąty z rzędu piłkarki Olympique Lyon wygrały Ligę Mistrzyń. Francuzki w finale w tym roku ograły 3:1 VfL Wolfsburg. Asystę przy bramce dla przegranych zanotowała Ewa Pajor. Druga z polskich Wilczyc, Katarzyna Kiedrzynek, nie zagrała.

Przez moment zawodniczki VfL odzyskały wiarę w to, że mogą pokonać faworytki. Stało się tak w 58. minucie, gdy Ewa Pajor zagrała do Alexandry Popp, a ta głową strzeliła gola na 1:2.

Wcześniej gole dla Olympique Lyon zdobyły Eugenie Le Sommer w 25. minucie i Saki Kumagai w 44. minucie. Wynik 2:1 dla OL utrzymał się do 87. minuty. Wówczas pieczęć pod 5. triumfem z rzędu strzeliła dla Lyony Sara Bjork Gunnarsdottir.

Dla Olympique Lyon był to 9. finał w ostatnich 11 latach. Francuzki triumfowały po raz 7. w historii, a 5. z rzędu. W finałach po raz 3. ograły Wolfsburg - poprzednio w 2016 i 2018 roku.