Asysta byłego reprezentanta Polski. Jego zespół przegrywał 0:2, ale wygrał (VIDEO)

Data dodania: 20-09-2017 22:18

Eugen Polanski wykazał się wielką przytomnością i zanotował asystę w meczu 5. kolejki Bundesligi. Jego obecny klub TSG 1899 Hoffenheim wygrał z byłym, czyli 1. FSV Mainz 05. Cały mecz w barwach Borussii Dortmund rozegrał Łukasz Piszczek.

Mecz z Mainz nie zaczął się dla Hoffenheim udanie. Uczestnik Ligi Europy po niewiele ponad kwadransie przegrywał 0:2 po golach Latza z 5. minuty oraz Muto z 16. minuty. Goście zdołali jednak wyrównać jeszcze przed przerwą. W 23. minucie Polanski głową podał prostopadle w kierunku bramki, a Amiri wpadł w pole karne i zdobył kontaktowego gola. W 45. minucie wyrównał Wagner. W doliczonym czasie gry, zwycięstwo ,,Wieśniakom" dał Uth.

Po zmianie stron gole już nie padły. Polanski opuścił boisko w 55. minucie. Dla byłego reprezentanta Polski był to dopiero drugi mecz w tym sezonie Bundesligi, a pierwszy w podstawowym składzie.

Cały mecz rozegrał za to Łukasz Piszczek. Prawy obrońca reprezentacji Polski wraz z kolegami z Borussii Dortmund odniósł efektowne zwycięstwo nad HSV. Borussia triumfowała w Hamburgu aż 3:0 po golach Kagawy z 24. minuty, Aubameyanga z 63. minuty i Pulisica z 79. minuty.

Dzięki tej wygranej Borussia wróciła na fotel lidera. W 5 meczach wywalczyła 13 punktów i o jeden wyprzedza Bayern Monachium. Na 4. pozycji jest beniaminek z Hanoweru, który w środę zremisował 1:1 z Freiburgiem, w barwach którego zabrakło Bartosza Kapustki, a Rafał Gikiewicz przesiedział spotkanie na ławce rezerwowych. 5. miejsce zajmuje Augsburg, a 3. Hoffenheim. Ostatnie w tabeli jest 1. FC Koeln. Ekipa Pawła Olkowskiego (poza kadrą meczową) przegrała wszystkie 5 spotkań w tym sezonie. W środę u siebie uległa 0:1 Eintrachtowi Frankfurt.

Lewandowski nominowany! Wielkie wyróżnienie dla Polaka?

Sanchez wyląduje jednak po drugiej stronie Manchesteru?