Zieliński wywalczył karnego. Dwóch Polaków zaczęło na ławce, dwóch w pierwszym składzie. Napoli i Juventus idą łeb w łeb

Data dodania: 20-09-2017 22:51

Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński nie znaleźli się w pierwszym składzie SSC Napoli na wyjazdowy mecz z Lazio Rzym. Obaj Polacy weszli do gry w II połowie, a ich zespół odniósł 5. zwycięstwo w 5. meczu i jest liderem razem z Juventusem Turyn.

Lazio dobrze zaczęło sezon, bowiem po remisie na inaugurację odniosło trzy kolejne zwycięstwa. W jego barwach błyszczał Ciro Immobile, który zdobył 6 goli. W środowym meczu z Napoli, snajper zanotował tylko asystę, ale do przerwy to klub z Rzymu prowadził 1:0 po bramce De Vrija z 30. minuty. Po zmianie stron, Napoli dało jednak koncert i strzeliło 3 gole w ciągu zaledwie 5 minut. W 54. minucie wyrównał Koulibaly, w 56. minucie na 2:1 trafił Callejon, a 3 minuty później pięknego gola zdobył Dries Mertens, na którego trener Sarri stawia kosztem Arkadiusza Milika.

Polacy na murawie zameldowali się w 73. minucie - Zieliński i w 81. minucie - Milik. Ten pierwszy w doliczonym czasie gry wywalczył rzut karny, a Jorginho pewnym strzałem ustalił wynik meczu na 4:1 dla Napoli.

Swój piąty mecz w sezonie wygrał też Juventus. Mistrz podobnie jak Napoli ma komplet punktów. Tym razem ,,Stara Dama" ograła 1:0 Fiorentinę. Jedynego gola z podania byłego zawodnika ,,Violi", Juana Cuadrado, zdobył w 51. minucie Mario Mandżukić. Goście od 66. minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Badelja.

Natomiast czwarte zwycięstwo w obcenym sezonie (jedyna wpadka przydarzyła się w przegranym 1:4 meczu z Lazio) odniósł Milan. Rossoneri wygrali z beniaminkiem Spal 2:0 po golach z rzutów karnych. ,,Jedenastki" wykorzystali Ricardo Rodriguez w 26. minucie i Franck Kessie w 61. minucie.

Cały mecz w barwach Sampdorii Genua zaliczył Bartosz Bereszyński. W doliczonym czasie gry w wyjazdowym starciu z Hellas Werona (0:0) zszedł z boiska Karol Linetty. Dawid Kownacki nie zameldował się na murawie.

Polski bramkarz na testach w Anglii. Trenuje z liderem The Championship!

Afera w Legii? Piłkarze doprowadzili do zwolnienia Magiery? Padły poważne oskarżenia, jest odpowiedź!