Lukaku zaapelował do fanów Manchesteru United. Chodzi o przyśpiewkę

Dodał: mpt
Data dodania: 22-09-2017 10:44

Po przeprowadzce do Manchesteru United, Romelu Lukaku doczekał się już nawet własnej przyśpiewki, co może mu nieco schlebiać, ale napastnik zaapelował do fanów United, by na trybunach Old Trafford... więcej jej nie intonowali.

Fani ,,Czerwonych Diabłów" upodobali sobie piosenkę ,,Oh Romelu, Lukaku, on jest naszym belgijskim geniuszem, z 24-calowym penisem". Niektóre organizacje dopatrują się w tych słowach rasizmu. Tak uważa m.in. organizacja Kick It Out, której działacze są zdania, że przyśpiewka przekracza granice dobrego smaku.

Z kolei Paul Ince, były piłkarz ManUnited, nie widzi w tej piosence nic rasistowskiego. Zaleca, by podejść do tego z humorem.

Gdyby ktoś zaśpiewał mi coś takiego, skwitowałbym to śmiechem. W moich czasach śpiewało się dużo gorsze rzeczy. Gdyby nie social media, o wielu byśmy się w ogóle dowiedzieli

- stwierdził Ince.

Ostatecznie głos w sprawie zabrał sam Lukaku. Belgijski snajper zaapelował, by fani więcej nie śpiewali w ten sposób na trybunach. Jednocześnie podkreślił, że nie czuje się w żaden sposób urażony tymi słowami.

Teraz to już będzie sielanka w PSG? Konflikt między gwiazdami został przygaszony

FC Barcelona, Bayern Monachium i kilku innych gigantów w grze o pomocnika

Futbol.pl

Inne artykuły