Lewandowski z karnych się nie myli! Kolejny gol Polaka i nieoczekiwana wpadka Bayernu (VIDEO)

Data dodania: 22-09-2017 22:27

Robert Lewandowski śrubuje swój rekord, jeśli chodzi o rzuty karne. W meczu z VfL Wolfsburg wykorzystał 27. ,,jedenastkę" z rzędu. Bayern Monachium nieoczekiwanie zgubił jednak punkty na swoim stadionie. I to w meczu, w którym prowadził już 2:0!

Bayern objął prowadzenie w 33. minucie, gdy Lewandowski wykorzystał 19. z rzędu rzut karny w klubie. Polak nie pomylił się z 11 metrów od trzech lat. W końcu pewnie nie trafi, ale tym razem po faulu na samym sobie zmylił Casteelsa i trafił na 1:0. To 7. gol ,,Lewego" w tym sezonie Bundesligi. Polak jest liderem klasyfikacji strzelców.

Na 2:0 w 42. minucie trafił Robben i wydawało się, że Bayern spokojnie wygra 5. mecz w sezonie, a trzeci z rzędu - po 4:0 z Mainz i 3:0 z Schalke 04 Gelsenkirchen. ,,Wilki" się jednak nie poddały i miały trochę szczęścia. W 56. minucie Arnold kropnął z rzutu wolnego, a Sven Ulreich, który zastępuje w bramce kontuzjowanego Manuela Neuera, popełnił fatalny błąd. Po tym golu Jakub Błaszczykowski - grał od początku II połowy - i koledzy poczuli szansę. Wyrównanie przyszło w 83. minucie. Didavi głową skierował piłkę do siatki i zrobiło się 2:2. Bayern nie zdążył już odpowiedzieć, a "Wilki" utrzymały remis i zdobyły cenny punkt w Monachium.

W tabeli Bundesligi Bayern ma 13 punktów, czyli tyle samo, co liderująca Borussia Dortmund, ale ta dopiero zagra swój mecz 6. kolejki. Wolfsburg z 6 "oczkami" jest na 11. pozycji.