Górnik liderem Lotto Ekstraklasy! Pogoń mogła sobie ustawić mecz, ale Gyurcso zawiódł

Data dodania: 23-09-2017 19:43

Wszystko mogło dla Pogoni Szczecin wyglądać inaczej. Wystarczyło, by Adam Gyurcso wykorzystał rzut karny, a "'Portowcy" może pokonaliby Górnika Zabrze...

Mecz 10. kolejki sezonu 2017-18 Lotto Ekstraklasy
POGOŃ SZCZECIN - GÓRNIK ZABRZE 1:2
Łukasz Zwoliński 88 - Mateusz Wieteska 51, Damian Kądzior 66
Pogoń: 1. Łukasz Załuska - 24. David Niepsuj, 2. Cornel Râpă, 25. Lasza Dwali, 77. Ricardo Nunes - 71. Dariusz Formella (58. 11. Spas Delew), 4. Jakub Piotrowski (67. 10. Dawid Kort), 14. Kamil Drygas, 8. Mate Cincadze, 7. Ádám Gyurcsó - 29. Marcin Listkowski (63. 93. Łukasz Zwoliński)
Górnik: 1. Tomasz Loska - 28. Maciej Ambrosiewicz, 4. Mateusz Wieteska, 15. Dani Suárez, 14. Michał Koj - 9. Damian Kądzior (77. 6. Bartłomiej Olszewski), 22. Szymon Matuszek, 27. Szymon Żurkowski, 7. Rafał Kurzawa - 17. Igor Angulo (90. 3. Adam Wolniewicz), 25. Łukasz Wolsztyński (61. 20. Marcin Urynowicz)
Żółte kartki: Ricardo Nunes, Râpă - Ambrosiewicz, Koj
Czerwona kartka: Maciej Ambrosiewicz (90. minuta, Górnik, za drugą żółtą)
Sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce)
Widzów: 4548

W 42. minucie Łukasz Wolsztyński zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym, gdy próbował przyjąć futbolówkę. Do piłki ustawionej 11 metrów od bramki podszedł Adam Gyurcso. Naprzeciwko czekał Tomasz Loska i triumfował po uderzeniu Węgra, bowiem kapitalnie odbił piłkę! Pogoń nie wyszł na prowadzenie.

Niewykorzystana okazja zemściła się w 51. minucie. Po dośrodkowaniu Kurzawy - 10. asysta w sezonie - głową na 1:0 trafił Wieteska. Maciej Skorża zaczął nerwowo reagować na wydarzenia na boisko. Szybko wpuścił Spasa Delewa, potem sięgnął po Łukasza Zwolińskiego, ale ofensywne zmiany skutkowały... stratą drugiego gola. W 66. minucie po świetnej akcji Górnik podwyższył prowadzenie. Cały atak sfinalizował Damian Kądzior.

Górnik wygrał w Szczecinie i pokazał, że jest mocny. Tym bardziej, że zespół jest dobrze przygotowany pod względem fizycznym.

W końcówce zabrakło jednak trochę koncentracji. Dani Suarez zgubił Łukasza Zwolińskiehgo, a ten po 31 meczach bez bramki (!!!) trafił do siatki. Napastnik Pogoni wreszcie się odblokuje?

W tabeli Górnik awansował na fotel lidera z 19 punktami. Zrównać się z nim moga Zagłębie Lubin i Legia Warszawa. Pogoń jest na 13. pozycji, ale tyle samo ,,oczek" mają 14. Bruk-Bet Termalica Nieciecza i 15. Piast Gliwice. W następnej kolejce Górnik podejmie Piasta, a Pogoń Koronę Kielce. Może ,,Portowcy" wreszcie wygrają u siebie. Czy nadal będzie ich jednak prowadził Maciej Skorża?