Popis Borussii i Aubameyanga. Gabończyk wyprzedził Lewandowskiego (VIDEO)

Data dodania: 23-09-2017 20:37

Pierre-Emerick Aubameyang w poprzednim sezonie wygrał z Robertem Lewandowskim wyścig o koronę króla strzelców Bundesligi. W tym oglądał plecy Polaka, ale po hat-tricku z Borussią Moenchengladbach, snajper Borussii Dortmund wyskoczył przed polskiego gwiazdora Bayernu Monachium.

Aubameyang strzelił trzy gole w zaledwie 17 minut, a BVB rozbiła imienniczkę z Moenchengladbach aż 6:1. Strzelanie rozpoczął jednak Maximilian Philipp, który zdobył dwie bramki. Autor dubletu w meczu z 1. FC Koeln (5:0) tym razem trafił do siatki w 28. i 38. minucie. ,,Auba" po raz pierwszy z gola cieszył się w 45. minucie. Gabończyk kontynuował swoje dzieło po przerwie, gdy w 49. minucie podwyższył na 4:0, a w 62. minucie trafił na 5:0. W 66. minucie gola dla gości zdobył Stindl, ale kilkanaście minut później dzieła zniszczenia ,,Zebr" dokonał Weigl.

Łukasz Piszczek w barwach Borussii Dortmund zagrał do 69. minuty. Polaka zastąpił na murawie były zawodnik Paris Saint-Germain, 18-letni Dan-Axel Zagadou.

W tabeli Borussia z 16 punktami w 6 kolejkach jest liderem. Ma 2 punkty więcej niż TSG 1899 Hoffenheim i o 3 więcej niż Bayern Monachium. Borussia M-G jest na 9. pozycji.