Legia zareagowała na wydarzenia w Białymstoku. Jest specjalny komunikat

Dodał: mpt
Data dodania: 25-09-2017 11:58

Kibice Legii Warszawa po kilku latach mogli pojechać na mecz swojego zespołu w Białymstoku z Jagiellonią. Na stadion jednak nie zostali wpuszczeni. Władze Legii w poniedziałek wystosowały specjalny komunikat, komentujący niedzielne wydarzenia.

Blisko tysięczna grupa fanów Legii została wycofana spod stadionu. Kibice nie weszli na trybuny, bo ochrona nie chciała wpuścić ich z flagami. Poszło o flagę ,,Mocno Legia". Służby bezpieczeństwa podejrzewały też, że sympatycy mistrza Polski chcą na trybunach spalić flagę Jagiellonii.

W poniedziałek Legia odniosła się do niewpuszczenia swoich kibiców.

Komunikat Legii:

"W związku z uniemożliwieniem kibicom Legii Warszawa uczestniczenia w meczu z Jagiellonią Białystok (24 września) informujemy, że klub uważa tę sytuację za niezrozumiałą, bezpodstawną i szkodliwą dla polskiej piłki nożnej.

Według posiadanych przez klub informacji, nie było żadnych rzeczywistych powodów do podjęcia takiej decyzji, a kibice Legii przez cały czas zachowywali się w sposób nie budzący zastrzeżeń. Przedstawiciele klubu obecni w Białymstoku starali się interweniować u władz Jagiellonii Białystok, co również nie przyniosło żadnych efektów.

Legia Warszawa oczekuje stosownej reakcji Komisji Ligi po rozpatrzeniu sprawy na posiedzeniu, zaplanowanym na środę, 27 września br.

Jednocześnie informujemy, że niezależnie od postanowień Komisji, Legia Warszawa przekaże wszystkim kibicom, którzy pojechali wspierać swoją drużynę do Białegostoku, bezpłatne bilety na mecz z Lechią Gdańsk, który odbędzie się 15 października w Warszawie.

O szczegółach dotyczących przekazania biletów poinformujemy w odrębnym komunikacie."

Legia przegrała w Białymstoku. Jozak uspokaja i przypomina, jaki jest cel

Scenariusz jak w Legii. Besnik Hasi wyleciał z Olympiakosu

Futbol.pl

Inne artykuły